Šok v Premier League! Liverpool nestačil na Nottingham, jak na nečekanou prohru zareagoval trenér Arne Slot?

Anfield zažil šok. Callum Hudson-Odoi, který přišel z lavičky, zakroutil míč zpoza vápna přímo do brány a Nottingham porazil Liverpool na jeho domácím stadionu poprvé po 55 letech. Nový trenér Liverpoolu, Arne Slot, tak utrpěl svou první prohru.

• Nottingham porazil Liverpool na Anfieldu poprvé po 55 letech
  • Forest za 4 zápasy v Premier League bez porážky
  • Arne Slot utrpěl první porážku jako trenér Liverpoolu

Nottingham slaví historické vítězství

První poločas se nesl v duchu velkého tlaku Liverpoolu, ale poločas skončil bez branek. Ve druhém poločase Liverpool polevil, což vedlo k rozhodujícímu gólu v 72. minutě, kdy se prosadil Hudson-Odoi.

Nottingham mohl navýšit vedení v 85. minutě, když se Anthony Elanga ocitl sám před brankářem, ale Alisson předvedl skvělý zákrok.

Liverpool měl převahu, ale neproměnil šance

Liverpool měl v zápase více střel, větší držení míče i lepší xG, ale nedokázal své šance proměnit. Tým vedený Arnem Slotem zatím v sezóně neinkasoval ani jeden ligový gól, dokud do hry nezasáhl Hudson-Odoi. Nuno Espirito Santo tak dovedl svůj Nottingham k překvapivému vítězství 1:0.

Liverpool měl 14 střel na bránu, z toho pět mířilo mezi tyče, což ukazovalo na jeho herní převahu. Přesto, na rozdíl od úvodních tří týdnů sezóny, kdy vstřelil sedm gólů, se tentokrát nedokázal prosadit. Nottingham zůstal po čtyřech kolech Premier League neporažený a úspěšně zvládl dosud nejtěžší zkoušku.

Trenéři po zápase na tiskové konferenci

Arne Slot: „Nejvíce mě frustruje výsledek a nemůžeme být spokojeni s tím, jak zápas probíhal. Hra se často zastavovala a téměř jsme nevytvářeli šance. Musíme se podívat sami na sebe, musíme být lepší. Příliš často jsme ztráceli míč kolem pokutového území, nebylo to dost dobré. Musíme být lepší při hře s míčem.“

Nuno Espirito Santo: „Hráči to zvládli skvěle, byli jsme pod tlakem, ale zůstali jsme ve hře a našli svůj moment. Jsem za kluky opravdu šťastný. Liverpool je velmi dobrý tým, nemůžete proti nim hrát a ignorovat jejich kvalitu. Defenzivně jsme si vedli opravdu dobře. Bylo nemožné, aby naši křídelníci vydrželi 90 minut, takže jsme potřebovali čerstvé nohy ve druhé půli.“

Další výsledky a statistiky Premier League pochopitelně naleznete na oficiálních stránkách. Kromě Liverpoolu totiž v sobotu všichni favorité své zápasy zvládli velmi dobře.

Zdroj: X, Premier League