Snažil jsem se hlavně trefit bránu, popsal Wiesner po zápase v Irsku. Autor gólu na 2:0 mluvil i o složitém startu sezóny

Předvedl spolehlivý výkon a gólem v druhém poločase pojistil vítězství Sparty. Tomáš Wiesner odehrál v Irsku na hřišti Shamrock Rovers solidní utkání, za který jej pochválil i kouč letenských Lars Friis. Jak utkání proti 21násobného irskému šampionovi viděl právě autor druhé trefy?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sparta v prvním zápase druhého předkola porazila Shamrock Rovers 2:0
  • Do listiny střelců se zapsali Veljko Birmančevič a Tomáš Wiesner
  • Autor druhé trefy zhodnotil utkání ze svého pohledu a promluvil také o svém přesném zásahu

Sparta vstoupila do zápasu druhého předkola Ligy mistrů velmi dobře. Už po první půlhodině si vytvořila několik šancí, měla míč mnohem častěji na svých kopačkách a dá se říct, že poměrně jasně diktovala tempo hry.

Letenští se však z první vstřelené branky mohli radovat až ke konci první půle, konkrétně ve 38. minutě. Veljko Birmančevič se v pokutovém území dostal k dorážce a celkem bez větších problémů dopravil míč do sítě Shamrocku.

Pojistku v podobě druhého gólu obstaral Tomáš Wiesner, a to v 65. minutě. Ten totiž skvěle využil centr Jana Kuchty a míč poslal do pravé části soupeřovy brány.

„Zápas to nebyl jednoduchý, soupeř hrozil z brejků a bylo to poměrně nahoru, dolů. Je to dobrý výsledek do odvety.

Začátek sezóny není jednoduchý, spoustu kluků se vracelo z reprezentace a nebyli s námi skoro měsíc. Věříme ale, že si to postupně sedne,“ řekl Wiesner v rozhovoru po zápase druhého předkola Ligy mistrů.

Wiesner také o svém gólu…

„Myslím, že to bylo po brejku. Kuchtič to poslal levandulí na zadní tyč, kde jsem byl já. Snažil jsem se nedat velkou ránu a hlavně trefit bránu, což se mi povedlo,“ dodal Wiesner na adresu své vstřelené branky, díky které pojistil vítězství Sparty.

V případě postupu narazí Sparta na jednoho z dvojice FCSB a Maccabi Tel Aviv. Na soupeře z Rumunska narazila před několika lety taktéž v předkole Ligy mistrů, ale padla i kvůli gólu Nicolae Stancia.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha