Slovan dostal ve Skotsku lekci. Celtic jej doma porazil vysoko 5:1

Slovan Bratislava premiéru v Lize mistrů nezvládl. Na půdě Celticu padl vysoko 5:1. Rozhodnuto bylo po 55 minutách hry, Slovan pak alespoň vstřelil kontaktní gól. Na první body tak slovenský mistr čeká.

• Celtic šel i v šestém zápase jako první do vedení
  • Slovan Bratislava mu dal jako první tým v sezoně gól
  • Skotský mistr si udržel průměr více než tří gólů na zápas

Celtic šel do zápasu v roli velkého favorita. I kvůli tomu, že pro Slovan Bratislava to byl vůbec první zápas základní fáze Ligy mistrů v historii. Motivační prvek tak byl jasně na straně hostů, domácí zase hnalo bouřlivé publikum.

A Celtic začal jako správný favorit aktivně, hned ve čtvrté minutě pálil nepřesně Daizen Maeda. Ani hosté se však nenechali zahanbit, v osmé minutě se do míče opřel David Strelec a vybojoval rohový kop.

Za domácí zlobil hlavně Maeda, který ale na slovenského gólmana nestačil ani o čtyři minuty později. V 17. minutě už tribuny v Glasgow slavily, když se po rohovém kopu prosadil Liam Scales a otevřel gólový účet utkání.

Hned minutu nato hosty opět zachraňoval brankář, tentokrát proti Kyogu Furuhashimu. Ve 30. minutě měl vyrovnání na noze zkušený Vladimír Weiss mladší, jeden z bránících hráčů však stihl zasáhnout.

Zbytek první půle už tak intenzivní nebyl, skotský tým tak po prvním poločase vedl nad Slovanem 1:0. Hned po výměně stran zvýšil vedení favorita Kyogo Furuhashi a v 55. minutě kopali penaltu.

Balón si vzal Arne Engels a gólem rozhodl o vítězi utkání. Teoretické naděje vrátil Slovanu v 61. minutě Kevin Wimmer, jenže jen devět minut poté se na druhé straně prosadil Maeda a Slovan už se zvednout nedokázal.

Poslední zásah Slovákům zasadil Adam Idah a Celtic tak zvládl úvodní utkání Ligy mistrů. Zapisuje tři body, naopak Slovan si musí minimálně dva týdny počkat.