Slovan Bratislava si poprvé zahraje Ligu mistrů! V dramatické odvetě s Midtjyllandem otočil zápas na poslední chvíli

Slovan Bratislava dosáhl skvělého úspěchu, když se vůbec poprvé v klubové historii probojoval do hlavní fáze Ligy mistrů. V dramatické odvetě čtvrtého předkola otočil zápas s dánským Midtjyllandem a postoupil po výsledku 3:2.

• Historický postup Slovanu Bratislava do Ligy mistrů
  • Dramatický obrat v odvetném zápase s Midtjyllandem
  • Nový formát Ligy mistrů

Fotbalový klub Slovan Bratislava se zapsal do historie slovenské kopané, když se poprvé probojoval do hlavní fáze Ligy mistrů. V náročném dvojzápase s dánským týmem Midtjylland dokázal slovenský mistr vybojovat postup, který přináší nejen radost fanouškům, ale i prestiž pro celý slovenský fotbal.

Úvodní duel v Dánsku skončil remízou 1:1, což slibovalo, že se v Bratislavě dal očekávat napínavý souboj. Na Národním fotbalovém stadionu se hrálo doslova o všechno.

První polovina přinesla gólové šance na obou stranách, ale byl to Marko Tolič, kdo poslal Slovan do vedení ve 33. minutě. Dánové však rychle odpověděli, když se těsně před poločasem prosadil Simsir.

Druhá půle začala pro Slovan nešťastně, když Franculino ve 50. minutě poslal hosty do vedení. Zdálo se, že Midtjylland směřuje k postupu do Ligy mistrů, kam se naposledy probojoval před čtyřmi lety.

Tolič poslal Slovan Bratislava do Ligy mistrů

Slovan však ukázal nezlomnou vůli a odhodlání, když v 82. minutě opět udeřil Tolič a o pouhé čtyři minuty později rozhodl o postupu slovenského týmu Barseghjan.

Pro Slovan Bratislava je tento postup historickým milníkem. Klub si tím zajistil nejen výraznou finanční injekci, která mu pomůže v dalším rozvoji, ale také možnost měřit síly s evropskou elitou, včetně gigantů jako je Real Madrid, Bayern Mnichov nebo Manchester City.

Postup Slovanu do Ligy mistrů přináší velkou radost nejen fanouškům klubu, ale i celému slovenskému fotbalu. Je to poprvé po 14 letech, kdy má Slovensko zástupce v nejprestižnější klubové soutěži. Naposledy se do hlavní fáze Ligy mistrů probojoval MŠK Žilina v sezoně 2010/2011.

Liga mistrů se od této sezony bude hrát ligovým systémem se společnou tabulkou a nově také s 36 týmy. Česko bude mít zástupce v Lize mistrů po dvou letech, o což se v úterý postarala pražská Sparta, která vyřadila Malmö.

Spartu včera mohl doplnit její městský rival Slavia, která sice porazila v domácí odvetě Lille 2:1, ale ztrátu 0:2 z prvního zápasu nedohnala.

Zdroj: iSport, X