Slovácko si pod Svědíkem připisuje další výhru, Duklu z posledního místa nepustilo

Jestli nějaký tým nemá pražská Dukla v oblibě, je to dozajista Slovácko, vždyť proti němu před dnešním kláním nebodovala celkem desetkrát v řadě. Tuto sérii si dneska chtěli hosté cestující na Moravu rozhodně zlepšit, avšak předčasný dárek svému kouči Skuhravému bohužel nedali.

Kdo bude mít v utkání navrch, bylo jasné hned od úvodního hvizdu. Slovácko si ihned vytvořilo územní převahu, hostující hráče přehrávali, hýřili aktivitou a projevovalo se u nich vyšší sebevědomí, které nabrali po přeci jen lepších výsledcích. První příležitost si vytvořil Navrátil, když svým projektilem po deseti minutách hry těsně minul branku. Tribuny se radovaly až o dvě minuty později. Akce vedená po levé straně hřiště vyústila ke stažení většiny hráčů k Divíškovi, na nějž se soustředil přespříliš i brankář Rada. Divíšek však chytrým způsobem poslal na druhou stranu vápna oblouček, který přeletěl všechny zúčastněné z Dukly a který z naprosté blízkosti uklidil za brankovou čáru Zajíc – 1:0.

Dukla se snažila co nejdříve reagovat, nicméně působila o něco těžkopádněji než její soupeř z Uherského Hradiště. Breda svou první střelou na branku Trmala pouze testoval svá měřidla, následně se událo několik závarů po rozích Dukly. Do konce první poloviny a několika (náznacích) šancí se již skóre neměnilo.

Trenér Dukly Skuhravý se o přestávce snažil své borce nabudit k lepšímu výkonu, provedl i dvě změny v sestavě, což se po 45. odehraných minutách moc nevídá – na hřiště šli Krunert a Kott namísto Bredy a Bilovského. Ani tyto změny však gól nepřinesli, byť Dukla začala působit jistěji a její hra se zlepšila.

V 67. minutě bylo Slovácko blízko ke vstřelení druhého gólu, kdy se jim téměř podařilo proměnit šanci po závaru v Radově brankovišti. Než byla hra přerušena kvůli nízké viditelnosti způsobené pyrotechnikou v hledišti, Dukla se ještě dostala k poslednímu vzepětí, ale nebylo jí to nic platné. V nastavení druhého poločasu se hosté ještě zlobili na rozhodčího, když volali pro zapískání penalty pro kontakt Divíška s Brandnerem, píšťalka rozhodčího však zůstala potichu. Slovácko tak zvítězilo 1:0 a potěšilo své fanoušky před blížícími se Vánocemi.

Kouč Svědík zhodnotil zápas následovně: „První poločas z naší strany byl opravdu dobrý, povedl se nám úvod, dali jsme rychle gól a hráli jsme tak, jak jsem si představoval, tedy agresivně, se zisky míčů a efektivně jsme využívali míče k rozvíjení akcí. Bylo jich hodně, ale stále nás trápí finální fáze, jsme prostě nedůrazní v koncovce. Ve druhé půli na nás dolehla důležitost utkání, pustili jsme Duklu do hry, obraz byl vyrovnanější. Soustředili jsme se na udržení výsledku, což je pro nás nesmírně důležité.“

Svědíkův trenérský protějšek z lavičky Dukly Skuhravý viděl výkon mužstev takto: „Byla to zasloužená prohra. To, co jsme předvedli v prvním poločase, nemělo s ligovým fotbalem nic společného. Po změně stran jsme se trochu zvedli zařazením dvou mladých hráčů, ale dlouhodobě se potýkáme se střeleckou impotencí. Bez vstřeleného gólu se nedá uspět. Pro nás bude důležité učinit na jaře takové kroky, abychom byli konkurenceschopní. Pokud se má Dukla v nejvyšší soutěži zachránit, tak bude potřebovat posílit. Musí se změnit charakter týmu. Máme šikovné hráče, ale chybí mu válečnické srdce. Mužstvo není v tomto směru dobře poskládané.“

1. FC Slovácko 1:0 FK Dukla Praha

Branka: 12. Zajíc.
Rozhodčí: Franěk – Fišer, Kožár

ŽK: Navrátil, Šimko, Kalabiška – Bezpalec, Ďurica
Diváci: 3112

Slovácko: Trmal – Šimko, Hofmann, Krejčí, Divíšek – Navrátil, Daníček, Havlík – Janošek (78. Hellebrand), Kalabiška (86. M. Kadlec) – Zajíc (64. Kuchta)

Dukla: Rada – Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček – Bezpalec, Miloševič – Brandner, Breda (46. Krunert), Bilovský (46. Kott) – Podaný