Slezské derby nenašlo vítěze. Baník i Karviná s červenou kartu, dvakrát zasahoval VAR. Zápas ukončil kontroverzní výrok sudího

Chance Liga měla ve středu na programu dohrávku třetího kola, a to konkrétně slezské derby. To však vítěze nenašlo. Baník pouze remizoval v Karviné 0:0, oba týmy dohrávaly v deseti. Zápas ukončil poměrně kontroverzní výrok sudího Karla Roučka.

• Chance Liga měla ve středu večer na programu dohrávku třetího kola
  • Baník pouze remizoval v Karviné 0:0
  • Ostrava hrála celý druhý poločas v deseti, na konci druhé půle se z hřiště poroučel také Jaroslav Svozil

Lepší vstup do zápasu zaznamenali hráči ostravského týmu. Na levé straně velmi dobře operoval Daniel Holzer, domácí fotbalisté měli co dělat také s Tomášem Rigem. Skvělou práci předvedl David Moses, který hrál osobku na Ewertona.

V desáté minutě obdržel Erik Prekop skvělou přihrávku, svou šanci ale nevyužil dle představ. O šest minut později měl Baník obrovskou šanci. Mezi Abdullahim Tankem a Prekopem už stál pouze jeden obránce Karviné.

Tanko však nedokázal předat míč slovenskému forvardovi, jeho přihrávku zblokoval jeden z beků domácích. Hosté se dál snažili bušit na vrata Karviné, ke gólu ale žádná ze situací nevedla. Ve 28. minutě se ve velké šanci ocitl Martin Regáli, Jakub Markovič ale byl na svém místě.

Klíčový moment utkání přišel ve 38. minutě. Prekop fauloval jednoho z protihráčů a sudí Karel Rouček mu nejprve udělil žlutou kartu. VAR ale poté intervenoval a rodák z Trenčína nakonec musel předčasně do sprch.

Před koncem první půle se do další šance dostal Tanko, jeho razantní střelu letící po zemi k levé tyči však výborně pokryl Jakub Lapeš.

Druhý poločas bez branek, Baník bere ze slezského derby bod

V druhém dějství se vzhledem k vyloučení Baníku do hry více dostávala Karviná. Dlouhou dobu z toho však nebyla žádná pořádná šance, a to jak na straně domácích, tak i ze strany hostů.

Karviná si sice dokázala vytvořit tlak, který ale k úspěšnému zásahu nevedl. Největší šanci druhého poločasu zapsal v 87. minutě Lucky Ezeh, který na bránu Markoviče velmi solidní projektil. Míč však skončil pouze na pravé tyči.

V závěru se dopředu snažil protlačit Baník. V nastaveném čase mohl sám na bránu pádit Rigo, Jaroslav Svozil jej ale nedovoleně zastavil. Nutno dodat, sudí Rouček tento zákrok nejprve neviděl ani jako nedovolený, VAR ale poté opět zasáhl do hry.

A po intervenci se hlavní rozhodčí běžel podívat k monitoru. Výsledek přezkoumání této situace? Červená karta pro Svozila. K exekuci přímého kopu se postavil Brazilec Ewerton, svůj střelecký pokus ale poslal vedle levé tyče.

V závěrečných okamžicích se chtěl Baník ještě uchýlit k závěrečnému vhazování do vápna Karviná. Sudí Rouček přitom nechal hru běžet. Mezitím, co si však hráči ostravského klubu třikrát předali míč za outovou čarou, tak hlavnímu rozhodčímu došla trpělivost a ukončil slezské derby.

Jak fanoušci Ostravy, tak ale hlavně hráči se poměrně kontroverznímu výroku následně divili. Výsledek ale je, jaký je. Baník si tedy z Karviné odváží bod za bezbrankovou remízu a s 10 body zůstává na šesté příčce Chance Ligy. Karviná je se 7 body jedenáctá.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport