Bundesliga

Slavný stadion viděl devětatřicátý zápas bez prohry. Borussia Dortmund porazila St. Pauli díky trefě kanonýra z Afriky

Konec reprezentační pauzy potvrdil v sousedním Německu první duel sedmého kola Bundesligy. Borussia Dortmund přivítala nováčka ze St. Pauli a zvítězila 2:1. Rozhodující branku vstřelil chvíli před koncem utkání kanonýr z africké Guiney Serhou Guirassy. Dortmund tak na svém stadionu neprohrál už devětatřicátý duel v řadě.

• První zápas sedmého kola Bundesligy vyhrál Dortmund nad St. Pauli 2:1
  • Rozhodující branku vstřelil před koncem africký kanonýr Serhou Guirassy
  • Slavný stadion v Dortmundu tak viděl už devětatřicátý zápas bez prohry

Ani jeden z týmů nebyl před vzájemným soubojem spokojený. Domácí Dortmund tradičně pošilhává po těch nejvyšších příčkách Bundesligy a tak pro něj není sedmá pozice dostatečná. Navíc pokud by domácí neprohráli, bylo by to na vlastním stadionu už po devětatřicáté. Nováček z hamburského St. Pauli měl pro změnu v plánu určitě více než pouhé čtyři body. Bylo o co hrát.

Jako první se do větší akce dostali překvapivě hosté. Angličan v hamburských službách Oladapo Afolayan ovšem se svou příležitostí nenaložil nejlépe. V dalších minutách už bylo podle očekávání mnohem více živo před hostujícím gólmanem Nikolou Vasiljem. Možnosti měli Serhou Guirassy a Donyell Malen.

Před domácím Kobelem pro změnu zahrozil opět Afolayan. Jeho samostatný únik ovšem na poslední chvíli zastavil rychle se vracející Schlotterbeck. Po půlhodině hry se ujali vedení hosté, ale radost střelce Morgana Guilavogui a jeho spoluhráčů netrvala dlouho. Vše totiž zmařil předchozí ofsajd.

Borussia Dortmund se posunula na čtvrté místo

Hráči Borussie se dočkali až těsně před koncem prvního poločasu. Letní posila z anglického Brightonu Pascal Gross krásně nacentroval do pokutového území St. Pauli a jeho míč si našel Alžířan Ramy Bensebaini, který hlavou uklidil míč parádně do sítě. Do kabin se šlo za vedení domácích 1:0.

Začátek druhého poločasu zdržely nejprve technické potíže hlavního sudího Jollenbecka a následně i hromadně použitá pyrotechnika v hostujícím sektoru. Počkat si na první dotek s míčem musel i Jamie Gittens, který vystřídal autora gólové asistence Grosse.

Druhý poločas nebyl velmi dlouho zdaleka tak zajímavý jako ten první. Po hodině hry se sice hnal na Kobela Morgan Guilavogui, ale obrana Dortmundu ho nakonec zkušeně vytlačila mimo střelecký úhel. V 65. minutě se na levé straně krásně uvolnil Gittens a poslal před bránu prudký centr, který ale neproměnil Malen.

Pohodu na tribunách Signal Iduna Parku zmrazil v 78. minutě Eric Smith, který si za pokutovým územím našel odražený balón a napálil ho z dobrých pětadvaceti metrů do záda Gregora Kobela – 1:1. Outsider ale o pět minut později inkasoval. Do vzduchu se pověsil Guirassy, vrátil Borussii vedení a posunul ji na čtvrté místo tabulky.

Zdroj: Nova Sport 3