Slavia vyhrála i druhý zápas s Unionem! Jediný gól obstaral Jurečka, sešívaní ve 4. předkole Ligy mistrů vyzvou Lille

Slavia je v play-off Ligy mistrů. Červenobílí zvládli takticky prvních 80 minut odvety v Belgii, poté z týmové akce sami udeřili. Po celkovém vítězství 3:0 si o účast ve skupině Ligy mistrů zahrají s LOSC Lille.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

• Slavia zvládla zvládla vítězně i odvetu v Belgii
  • Sešívaní porazili Royale Union SG 1:0, jediný gól obstaral Václav Jurečka
  • Slavia ve 4. předkole Ligy mistrů vyzve LOSC Lille, které vyřadilo Fenerbahce

Slavia začala aktivně, hrála na útočné polovině soupeře, první slušnou šanci nevyužil stoper Igoh Ogbu. Poté to z velkého úhlu zkusil Malick Diouf a gólman Unionu měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil.

Poté se domácí dostali do hry, reálně nebezpeční ale nebyli. Pořádná šance přišla až ve 38. minutě, kdy hlavičkoval Henok Teklab. Míč se naštěstí pro Slavii od břevna odrazil za čáru a Slavia rozehrávala.

V úplném závěru měli ještě Belgičané dva rohové kopy, sešívaní byli ale stejně pevní jako v celém začátku dosavadní sezony. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, což s ohledem na první výsledek vyhovovalo sešívaným.

Po výměně stran mohl skóre odvety otevřít Cameron Puertas, Antonín Kinský si však poradil. Následně Slavia kontrolovala hru, Union se do větších šancí nedostával a sešívaní hráli to, co potřebovali.

V podstatě jediným nebezpečným domácím hráčem po výměně stran byl Puertas, který ani s druhou střelou neuspěl. Znovu to bylo z hranice vápna, tentokrát vůbec prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

V závěru naopak přišli červenobílí s trestem. Povedenou týmovou akci táhl Tomáš Chorý, po něm Lukáš Provod a snadnou práci už měl Václav Jurečka. Ten byl na hřišti v tu chvíli jen přibližně minutu.

Pak už svěřenci Jindřicha Trpišovského zkušeně zápas dohrávali a po celkové výhře 3:0 postoupili do play-off o Ligu mistrů. V dalším kole potkají francouzské Lille, první zápas odehrají venku.

Zdroj: UEFA, SK Slavia Praha