Slavia po bezbrankové remíze v Teplicích ztrácí na Spartu dva body. Mandous chytil penaltu

V rámci desátého kola Fortuna ligy se pražská Slavia představila v neděli odpoledne v Teplicích. Na severu Čech ztratila důležité body v boji o čelo tabulky, protože remizovala 0:0. Na konci prvního poločasu chytil brankář Mandous penaltu, ve druhé půli VAR neuznal Chytilův gól.

Ještě před samotným výkopem teplický klub a jeho fanoušci na stadionu Na Stínadlech poděkovali Tomáši Vondráškovi. Záložník se po patnácti sezonách v dresu Sklářů rozhodl rozloučit s působením v severočeském celku.

Slávisté měli od začátku zápasu herní převahu, finální fáze útočných akcí jim však nevycházela podle představ. Na vině byla i důsledná obrana v podání domácích. Z důvodu defenzivní taktiky mužstva trenéra Zdenka Frťaly obraz hry v průběhu prvního poločasu zůstával téměř neměnný.

Přesto byly Teplice v nastaveném čase blízko vedoucímu zásahu. Poté, co Masopust na své polovině hodil aut pouze na hlavu soupeře, se míč dostal do vápna k Jásirovi, jehož právě zkušený hráč červenobílých fauloval.

Jenže devatenáctiletý Tadeáš Vachoušek penaltu nezvládl, s jeho přízemní střelou k pravé tyči si Aleš Mandous poradil.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský o přestávce zareagoval na dosavadní vývoj utkání střídáním. Davida Douděru na hřišti nahradil Ivan Schranz. Právě on dvě minuty po pauze přihrál do pokutového území Jurečkovi, jenž vystřelil nad břevno.

V 56. minutě zahrával Wallem přímý volný kop ze zajímavé pozice. Zpoza vápna však netrefil bránu. O chvíli později na druhé straně mířil do boční sítě Radosta, jemuž zleva poslal balon Vachoušek.

Těsně před uplynutím odehrané hodiny musel nuceně vystřídat srbský stoper Nemanja Mićević, který si poranil zadní stehenní sval. Místo v teplické sestavě přepustil uzdravenému Danielu Trubačovi.

Domácí se v ofenzivní části nadále spoléhali především protiútoky. Po jednom z nich aktivní Vachoušek vybojoval roh. Mareček pak nacentroval na Jásira, jenž hlavičkoval pouze do náručí brankáře sešívaných.

V 73. minutě se favorit duelu radoval z gólu, když zblízka úspěšně zakončil Mojmír Chytil. Míč se ovšem v síti objevil po teči Juráskovy paty. VAR po dlouhém zkoumání branku kvůli ofsajdu neuznal.

Ve zbylém dění se Pražané na klíčový úder navzdory tlaku nezmohli, a to ani v dramatickém závěru desetiminutového nastavení. Rozhodnout mohl teplický Knapík a poté i slávistický Jurásek. Ani jeden velkou šanci nevyužil a klání skončilo remízou 0:0.

V souběžně hraném zápase s úvodním hvizdem v 15 hodin vyhrála Mladá Boleslav nad Bohemians 2:1. Vítězný gól vstřelil v 84. minutě Matěj Pulkrab.

Zdroj: Fortuna liga, O2 TV Sport