Slavia nastoupila do derby rezervních týmů s věkovým průměrem 18,5 let! Výhru sešívaných v závěru vystřelil Konečný

První derby pražských „S“ viděla druhá liga. Výhru 2:1 zařídil i závěru Mikuláš Konečný. Před tím se prosadili zahraniční hráči. Skóre otevřel Kosovan Rama, z penalty srovnal Nigerijec ve sparťanských barvách Okeke. Sešívaní do utkání vyslali zahajovací jedenáctku s věkovým průměrem 18,5 roku!

• Derby rezervních týmů Slavie a Sparty skončilo 2:1
  • V závěru rozhodl Mikuláš Konečný
  • Zahajovací sestava Slavie měla věkový průměr 18,5 roku

Nedělní dopoledne bylo v pražském Radotíně vyhrazeno pro derby rezervních týmů Slavie a Sparty. Domácí sešívaní se do druhé ligy dostali po roce stráveném v ČFL a po úvodní prohře v Táborsku (3:1) je čekala velká výzva.

Sparta B má totiž velmi silný tým, za který nastoupili třeba Uhrinčať, Kukučka nebo autor deseti jarních druholigových gólů Radek Šiler. Těmto borcům čelila sestava Slavie, která měla věkový průměr 18,5 let, jak upozornil na platformě X uživatel Kudela the G.O.A.T.

Hned na začátku utkání zlobil hostující obranu důrazný Elmedin Rama. Stále teprve devatenáctiletý Kosovan ale ani jednou Surovčíka nepřekonal. Možnost skórovat měl i teprve šestnáctiletý Karel Belžík, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.

Na trefu Ramy zareagoval z penalty Okeke

První branka padla v 21. minutě. Na levé straně si Štěpán Beran odstavil Okekeho a naservíroval balón před Surovčíka, kde ho natřikrát doslova procpal do branky Elmedin Rama. Slavia vedla 1:0. Za deset minut ale bylo vyrovnáno.

Sporný zákrok Konečného v pokutovém území totiž vyhodnotil sudí Kotala jako faul a Okeke penaltu proměnil s naprostým přehledem. O dalších pět minut později mohlo na výsledkové tabuli svítit pozitivní skóre pro Letenské. Vojtěch Hranoš ale svůj únik nevyřešil dobře.

V úvodu druhého dějství neproměnil velkou příležitost Rama. O chvíli později ale musel kvůli zranění ze hřiště, nahradil ho veterán Milan Škoda. Osmatřicetiletý střelec dělal soupeřově obraně svým důrazem problémy. Na druhé straně mohl rozhodnout střídající Osmani.

Sešívaní měli v závěru značnou převahu, kterou dokázal zúročit po dlouhém Pitákově autu stoper Mikuláš Konečný. Odčinil tak svůj penaltový zákrok. Slavia je tak v neúplné druholigové tabulce se třemi body na sedmém místě. Letenští jsou třináctí, na kontě mají jeden bod.

Zdroj: ČT 2, X