Slavia je v lize stále neporažena. V malém pražském derby porazila Duklu, dvakrát se prosadil Chorý, trefil se i Jurásek

Chance liga nabídla v neděli odpoledne souboj lídra proti čtvrtému nejhoršímu celku této sezony. Pražská Slavia na své půdě přivítala v rámci malého pražského derby Duklu. V roli favorita si chtěla dokráčet pro lehké tři body.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Nedělní odpoledne nabídlo malé pražské derby
  • Slavia v něm doma změřila síly s Duklou
  • V utkání potvrdila roli favorita

Slavia sice ve čtvrtek prohrála v Bilbau, tamní Athletic svým výkonem ale pořádně potrápila, získala si respekt baskických fanoušků a prokázala, že je ve velmi dobré formě. O víkendu si tak chtěla napravit chuť a dostala k tomu ideálního soupeře.

Do Edenu totiž zamířila Dukla, ta se sice po protrápeném startu sezony výkonnostně i výsledkově zvedla, přesto nebylo o favoritovi malého pražského derby pochyb. Přeci jen jsou sešívaní aktuálně v čele Chance ligy s šestibodovým náskokem a Dukla je čtvrtým nejhorším týmem soutěže.

Jasně ve prospěch sešívaných hrají i vzájemné zápasy. Dukla naposledy uhrála alespoň bod v roce 2017. Od rozdělení Československa navíc Slavia se svým nedělním soupeřem ani jednou neprohrála. Alespoň ne v soutěžním zápase.

Forma i kvalita byly jasně na straně domácích, což se projevilo také na průběhu utkání. První šanci a střelecký pokus, který mířil mezi tři tyče, sice zapsala Dukla, ale to bylo pro prvních 45 minut vše. Pak už byli nebezpeční hlavně sešívaní.

Slavia si s Duklou poradila bez větších potíží

Například proti dobrému zakončení hlavou od Malicka Dioufa skvěle zasáhl gólman Matúš Hruška, uznána nebyla trefa Jana Bořila. Nicméně ve 33. minutě Slavia dostala příležitost v podobě pokutového kopu po ruce Davida Ludvíčka. Míč si na penaltový puntík postavil Tomáš Chorý a přestože Hruška vystihl směr jeho střely, tak zkušený útočník otevřel skóre utkání.

Ještě v prvním dějství mohl Chorý přidat i druhou trefu, po krásném uvolnění se v šestnáctce soupeře však trefil pouze břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0, byť domácí mohli mít i větší náskok.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu. Slavia tlačila, držela míč a tvořila si šance. Po pěti minutách se trefil znovu Chorý, kvůli ofsajdu ale jeho gól neplatil. V 57. minutě se ale sešívaní mohli radovat. Povedenou přihrávku za obranu poslal Jan Bořil a Matěj Jurásek posléze běžel sám na bránu, dostal se do šestnáctky a následně zakončením na přední tyč překvapil gólmana Hrušku a poslal míč do sítě.

Dukla se snažila, jenže rozdíl mezi úrovněmi obou týmů byl znatelný. Přesto v 84. minutě mohl skórovat po chybě v rozehrávce sešívaných David Špatenka, svou příležitost ale neproměnil a pálil mimo bránu.

V 89. minutě pak Slavia vstřelila třetí branku. Lukáš Provod asistoval po povedeném brejku na další trefu Chorého, který zapsal už osmou soutěžní trefu v sešívaném dresu. V nastavení mohl padnout gól i do branky domácích, krásnou střelou se blýskl Christián Bačinský, orazítkoval však pouze levou tyč.

Slavia tak vyhrála 3:0 a již ve čtvrtek ji čeká pohárový duel v Benátkách nad Jizerou. Za týden se v rámci ligy představí v Hradci Králové. Dukla v dalším kole doma přivítá Mladou Boleslav.

Zdroj: Chance liga