Šlágr Liberce s Plzní bez vítěze. Velkou chybu udělal Tvrdoň, bod za remízu Viktorii zachránil krásným gólem Vydra

Večerní nedělní bitva vítěze nemá. Slovan Liberec se s Viktorií Plzeň rozešel smírně 1:1, přičemž oba góly padly ve druhém poločase. Prosadili se domácí Marek Icha a hostující Matěj Vydra.

• Slovan doma vyhrál stále jen jednou
  • V dresu Plzně debutovala dvojice hráčů
  • Liberec s Plzní neprohrál potřetí v řadě

První nebezpečí vyšlo hned ve třetí minutě z kopačky Ľubomíra Tupty, gólman Plzně si s ním ale poradil. Sedm minut poté měl na druhé straně možnost Prince Kwabena Adu, debut v dresu Plzně ale gólem neoslavil.

Poté chtěli domácí penaltu po ruce Cadua, hlavní sudí ale ani po konzultaci s asistentem u videa na penaltový puntík neukázal. Na druhé straně se musel vytáhnout Hugo Jan Bačkovský, když vytáhl gólovou hlavičku Pavla Šulce.

Hra nahoru dolů pokračovala, velkou šanci Denise Višínského hasil skluzem hostující debutant Svetozar Marković. A chvíli poté se vytáhl další plzeňský debutant Prince Kwabena Adu, jehož gól na 1:0 ale nakonec neplatil kvůli ofsajdu.

Zajímavý první poločas ukončil pokus Tupty z přímého kopu, který skočil v plzeňské zdi. Aktivita obou mančaftů tak gól na jakékoli straně nepřinesla, do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po výměně stran tempo trochu opadlo, o něco aktivnější byla prvních 15 minut Viktoria. Postupně se ale do hry dostal Slovan, zajímavou střelou z hranice vápna nakonec neuspěl útočník Aziz Kayondo.

V 67. minutě už stadion slavil, centr Marka Ichy si totiž nešťastně do vlastní sítě srazil brankář Marián Tvrdoň. Hned deset minut poté bylo ale srovnáno, parádně z dálky se k pravé tyči prosadil Matěj Vydra.

V závěru ještě každý z týmů nevyužil jednu možnost, skóre se ale už neměnilo. Oba týmy tak do reprezentační pauzy půjdou s bodem.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport