Šlágr italské ligy skončil remízou. AC Milán vedl, pak ale v Římě honil výsledek v závěru

Šlágr třetího kola Serie A vítěze neměl. Lazio Řím hrálo s AC Milán nerozhodně 2:2, přičemž v zápase vedly oba týmy. Výsledný bod potvrdil špatný vstup obou mančaftů do ročníku, AC stále čeká na výhru.

• AC má po třech kolech jen dva body
  • Lazio se čtyřmi body na kontě také není spokojené
  • Výsledek 2:2 potvrdil dlouhodobě velkou porci gólů ve vzájemných zápasech

Milánští nastoupili do zápasu aktivně, hned v prvních minutách měli několik zajímavých náznaků šancí. A v osmé minutě tlak proměnili v gól, když si na centr naskočil Strahinja Pavlovič a otevřel gólový účet utkání.

Hned po dvou minutách mohl zareagovat Taty Castellanos, jeho hlavičku však defenziva srazila na rohový kop. To byla ale ojedinělá situace, následovaly opět dvě šance hostí, z nichž tu větší nevyužil Samuel Chukwueze.

Poté se tempo hry uklidnilo, další zajímavou možnost měl až ve 40. minutě Christian Pulisic, trefil však jenom zeď. To byla jediná pořádná akce závěrečné čtvrthodiny, do kabin se tak šlo za vedení AC Milán 1:0.

Po výměně stran nastoupilo Lazio aktivně, žádné střelecké nebezpečí z toho ale nevytěžilo. Naopak v 60. minutě mohl vedení hostí navýšit Filippo Terracciano, jeden z bránících hráčů však jeho pokus srazil na rohový kop.

Dvě minuty poté už domácí fanoušci slavili, nechytatelně pod břevno se trefil Castellanos a vyrovnal. A v 67. minutě bylo skóre otočené, po druhé asistenci obránce Nuna Tavarese v zápase se trefil Boulaye Dia.

Gólový druhý poločas pokračoval, na 2:2 velmi rychle srovnal střídající útočník Tammy Abraham. Závěr už oba týmy hrály spíše opatrně, remíza zjevně nebyla ani pro jeden tým vyloženě špatná.

Zdroj: Serie A, Sport 1