Skvělý den pro český fotbal! Do 3. předkola Konferenční ligy postoupila i Mladá Boleslav, těsnou výhru zařídil dvacetiletý Vojta

Oba kluby z české nejvyšší soutěže zvládly druhé předkolo Evropské konferenční ligy a postupují do třetího. Baník vyřadil Urartu, Mladá Boleslav zase litevský Transinvest. Středočeši, podobně jako Slezané, vyhráli i odvetný duel, o jediný gól se postaral Matyáš Vojta.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

• Mladá Boleslav ve druhém předkole EKL vyřadila litevský Transinvest
  • Středočeši po vítězném domácí utkání vezou výhru i ze hřiště soupeře
  • Jediný gól v utkání obstaral teprve dvacetiletý Matyáš Vojta

Oba kluby z české ligy hrající druhé předkolo Evropské konferenční ligy měly více než přijatelný los. Ostravský Baník po 14leté pauze od pohárů změřil síly s arménským celkem FC Urartu, Mladá Boleslav zase vyzvala litevský Transinvest.

Co se skóre týče, lépe na tom je Baník, který svého soupeře deklasoval minimálně rozdílem třídy, když doma zvítězil 5:1 a venku 2:0.

Mladá Boleslav proti Transinvestu také nezaváhala. Před týdnem v Lokotrans Aréně zvítězila 2:0, když oba góly padly už v prvním poločase. Ten první ve 27. minutě obstaral Tomáš Ladra, jedenáct minut nato zvýšil vedení Středočechů Vasil Kušej.

Mladoboleslavští přitom byli lepším týmem a v podobném světle se chtěli ukázat i v odvetě na hřišti litevského celku. A to se výsledkově podařilo, i když teď se na vítězství mnohem více nadřeli.

Mladá Boleslav si odváží vítězství i z Litvy

První větší šanci ve 12. minutě zaznamenal Vasil Kušej, jehož centr z rohu se snesl nebezpečně na bránu gólmana Transinvestu. Ten jej ale stačil vyrazit nad břevno, načež následoval další roh.

Po něm se už do vskutku velké příležitosti dostal Ladra, který ale nepochopitelně přestřelil odkrytou bránu. První půle poté příliš mnoho vzruchu nepřinesla. Pět minut před koncem prvního dějství si solidní šanci vypracoval Kušej, který po centru z pravé strany pálil mimo.

V druhém poločase svěřenci Davida Holoubka zvolnili a do hry se víc dostal domácí celek. Byla z toho však jen jedna větší šance, kterou nakonec pokryl brankář Matouš Trmal.

O výsledku a vítězství Mladé Boleslavi poměrem 1:0 tak až v 78. minutě rozhodl střídající Matyáš Vojta. Dvacetiletý útočník si ve vápně přebral míč a vyslal tvrdý projektil. Míč se následně odrazil od břevna a do sítě.

Klub z města automobilů ve třetím předkole Konferenční ligy narazí na lepšího z dvojice Černo More – Hapoel Beer Sheva. Baník naproti tomu vyzve mnohem těžšího soupeře, a to dánskou FC Kodaň.

Zdroj: UEFA Conference League, FK Mladá Boleslav