Skvělá Mladá Boleslav! Středočeši vyhráli v Maďarsku 3:0 a zahrají si Konferenční ligu

Mladá Boleslav doplní elitní trio a zahraje ligovou fázi evropských pohárů! Středočeši ovládli duel v Maďarsku a díky domácí remíze postupují do Konferenční ligy. V této fázi evropských pohárů přitom ještě nebyli.

Mladá Boleslav doplní elitní trio a zahraje ligovou fázi evropských pohárů! Středočeši ovládli duel v Maďarsku a díky domácí remíze postupují do Konferenční ligy. Česko tak bude mít v ligové fáti evropských pohárů hned 4 týmy.

• Mladá Boleslav zvládla odvetu v Maďarsku
  • Zahraje si tak ligovou fázi Konferenční ligy
  • V této fázi soutěže je poprvé v historii

Mladá Boleslav v lize vybojovala nad Hradcem Králové místo v kvalifikaci Konferenční ligy. Prvním soupeřem byl Transinvest, se kterým si hladce poradila. Následně zdolala Beer Ševu, ačkoliv v odvetě o dvě branky prohrávala.

Doma s Paksem taktéž měla namále, ale nakonec brala remízu 2:2 po krásné trefě Ladry. V Maďarsku ale bylo potřeba pro postup zvítězit. Středočeši už s novým trenérem zvolili defenzivní taktiku, která jim fungovala.

V 18. minutě měl velkou šanci Jawo, jeho hlavičku ale skvěle vychytal gólman Paksi Simon. Krátce na to na druhé straně ukázal kvalitu Trmal a do kabin se šlo za bezgólového stavu 0:0.

Určitý tlak pociťovaly obě strany, Mladá Boleslav ale nakonec sílu momentu zvládla lépe. Hned po návratu na trávník se skvěle dostal ke střele Jawo a tentokrát se už nemýlil.

Za vápnem vystřelil přesně k pravé tyči a mohl jít slavit. Ještě lépe bylo sedm minut na to, kdy Ladra rozehrál jeden ze svých známých přímých kopů, ale tentokrát zvolil centr.

Na ten si naběhl Králik a přesnou hlavičkou rozvlnil síť. Chvíli se řešilo, zda nešlo o ofsajd, ale sudí nakonec gól uznal. Mladá Boleslav poté měla ještě několik šancí, koncovka ale nebyla ideální.

Maďarský tým působil bezzubě i v závěru zápasu a Mladá Boleslav mohla slavit, protože na konečných 3:0 upravil Pulkrab. Středočeši si zahrají ligovou fázi Konferenční ligy, ze které musí mít radost i Východočeši. Domácí zápasy se totiž budou hrát v Hradci Králové.

Zdroj: UEFA Conference League