Ševčík s Karafiátem slaví cenný skalp! Norimberk i díky nim porazil Juventus 3:0

Druholigový neměcký klub Norimberk nabral u českých fanoušků na atraktivitě. V létě do něj dorazili Michal Ševčík s Ondřejem Karafiátem a nyní mají za sebou velký zápas. V přípravě s jejich přispěním Norimberk zdolal Juventus poměrem 3:0.

• Norimberk má za sebou generálku na 2. Bundesligu
  • V utkání porazil Juventus 3:0
  • Do zápasu nastoupili Ševčík i Karafiát

Druholigový Norimberk v uplynulé sezoně bojoval spíše o uržení, to chce ale v té nadcházející pochopitelně změnit. Dorazily tedy určité posily a mezi nimi byli i hráči, které český fanoušek moc dobře zná.

Jako první na hostování s opcí ze Sparty přišel talentovaný Michal Ševčík, který v klubu nedostával mnoho prostoru na hřišti. Následoval jej obránce Ondřej Karafiát.

Společně už nastoupili do vítězného zápasu s Blackburnem a následovala generálka na druhou ligu s Juventusem. Ta dopadla vítězně, když už v první půli vystřelil vedení talentovaný Caspar Jander.

V závěru poté rozhodli Dustin Forkel s Timem Janischem a Norimberk mohl slavit cenný skalp. Karafiát do zápasu naskočil v 39. minutě, Ševčík až v 77.

„Zápas se mi hodnotí dobře, ale také vím, že to byl pro Juventus teprve první přípravný duel,“ řekl po zápase s Juventusem trenér Miroslav Klose, který patří mezi legendy německého fotbalu.

„Mohlo to dopadnout jinak. Ale udělali jsme spoustu věcí dobře a můžeme si z tohoto výkonu hodně vzít. Samozřejmě nám výhra dodá spoustu sebevědomí. Už se všichni těšíme na první domácí soutěžní zápas,“ dodal střelec vítězné branky.

Výsledek není příliš vypovídající, Juventus samozřejmě nenastoupil ani blízko v sestavě, která bude podobná té ligové. Šanci dostali mnozí mladíci doplnění zkušenými hráči, kteří nereprezentovali své země na EURU.

Zdroj: Livesport