Spojte se s námi


Ostatní

Šestice nejdelších smluv, které kdy fotbalisté či trenéři podepsali ve svých klubech

Publikováno

dne

Na začátku tohoto týdne došlo k poměrně kuriózní situaci, kdy Iňaki Williams, o něhož v průběhu posledního přestupového okna usiloval Manchester United, podepsal nový kontrakt na 9 let. Nebyl však prvním, který se takto svázal s klubem, kde působí a my se nyní podíváme na podobné maratonce a jak nakonec dopadli.

Alan Pardew

Když v roce 2010 nahrazoval Chrise Hughtona u kormidla Newcastlu United, podepisoval Alan Pardew nejprve na 5 a půl roku, což je samo o sobě dost. Vzhledem k současné situaci Strak, kdy letos málem spadly do Championship, zní tehdejší cíle jako umístění na 5. místě a postup do evropského fotbalu jako fantasmagorie.

Pardewovi se to však v roce 2012 povedlo a za odměnu dostal osmiletou smlouvu, která jej s klubem svazovala až do roku 2020. Realita je však jiná a ukázalo se, že majitelé se ukvapili. V roce 2014 se Pardew rozhodl nahradit Neila Warnocka v Crystal Palace a od roku 2018, kdy naposledy vedl West Bromwich Albion, je bez angažmá.

Lionel Messi

Pro mnohé je Lionel Messi nejlepším hráčem v dějinách a je tak evidentní, že Barcelona dělá první poslední, aby si jej udržela. Když ve třinácti letech dorazil z Argentiny do Katalánska, zdejší fotbalový gigant mu zaplatil celou léčbu jeho problematického růstového hormonu. Tehdy asi ani netušil, jakého talenta si tím pojistil.

Rodák z Rosaria pak od roku 2004, kdy debutoval za áčko, podepsal tři různé kontrakty a ten poslední podepsaný v září nadcházejícího roku jej na Camp Nou držel až do roku 2014. Od té doby podepsal další smlouvy, tu poslední v roce 2017 s platností do roku 2021. Jeho přáním je v Barce dohrát svou kariéru, tedy alespoň v rámci Evropy.

Saúl Ňíguez

Záložník ve službách Atlétika Madrid, Saúl Ňíguez, se stal jedním z nejnadanějších hráčů na svém postu nejen ve Španělsku, ale také v celém fotbalovém světě a to ve velmi útlém věku. Pod Diegem Simeonem se z něj stal klíčový muž jeho plánů a v roce 2017 se i díky němu Los Colchoneros podívali do finále Ligy mistrů.

Saúl se rovněž stal nejlepším střelcem Eura v kategorii do jednadvaceti let, když na cestě do finálového zápasu tohoto mezinárodního turnaje nasbíral 5 branek. Vzhledem k narůstajícímu zájmu hlavně v Anglii se pak tehdy dvaadvacetiletému středopolaři rozhodli nabídnout devítiletý kontrakt do roku 2026. A Saúl jej přijal.

Iňaki Williams

Nejaktuálnějším přírůstkem do tohoto výpisu je v úvodu jmenovaný Iňaki Williams. Pětadvacetiletý baskický křídelník s ghanskými kořeny podepsal doslova před pár dny devítiletou smlouvu, jež jej udrží na San Mamés až do čtyřiatřiceti let – samo sebou za předpokladu, že ještě bude v tomto věku hrát a nezlákají jej nabídky odjinud.

Letos kolem něj kroužili Rudí ďáblové, ale ti po něm nakonec nesáhli a nositeli čísla 9 nic nebránilo v tom, aby svým podpisem stvrdil další setrvání v jeho mateřském celku. Navýšení se pak vedle délky dočkala i výkupní klauzule a jen dodejme, že jeho současná tržní hodnota činí 50 milionů eur.

Denílson

Krátce po svém jediném vystoupení na Mistrovství světa FIFA v roce 1998 se dvacetiletý Brazilec Denílson dostal do Realu Betis, kde jej tehdejší prezident Manuel Ruiz de Lopera podepsal za rekordní částku 21,5 milionů liber hlavně díky jeho práci s míčem u nohou a počtu přešlapovaček.

Ve své době byl dražší než ikonický Fenomeno Ronaldo. Andalusané se tak rozhodli se jej pořádně pojistit a tak mu na stůl položili nabídku na 10 let, která stála opravdu hodně. V roce 2000 přišlo hostování ve Flamengu a od roku 2005, kdy s Betisem vyhrál pohár, stihl v rámci této smlouvy ještě vystřídat štace v Dallasu, Al Nassu a Bordeaux.

Andrés Iniesta, Iker Casillas a Raúl González

Výčet uzavíráme trojicí španělských legend. Nejprve se zastavíme u Realu Madrid, kde v roce 2008 podepsali Raúl González a Iker Casillas doživotní smlouvy. Nebylo to doslova do konce života, ale znamenalo to to, že oba mohou zůstat v klubu jak dlouho chtějí, dokud budou klíčovými členy mužstva anebo odehrají 30 zápasů za rok.

Oba strávili v A-týmu madridského celku dlouhých 16 let a nakonec odešli – legendární střelec do Schalke, po němž si ještě zahrál za Al-Sadd a New York Cosmos, zatímco brankář zamířil do Porta. Stejné pocty se dostalo v roce 2017 také Andrés Iniestovi z Barcelony, který po pouhém roce zamířil do Japonska, kde nyní válčí za Vissel Kóbe.

Reklama

Oblíbené