Senzační obrat Italů proti Francii. Mbappé si opět neškrtl

Francie nezvládla úvodní zápas nového ročníku Ligy národů, na domácí půdě podlehla Itálii 1:3. Začala přitom výborně, po půlhodině hry ale jako by z její hry vypadl systém. Outsider si domů veze cenné tři body.

• Itálie zareagovala výhrou na hrozné výkony z Eura
  • Mbappé v reprezentaci navázal na špatné výkony z Realu Madrid
  • Itálie vyhrála teprve druhý z minulých pěti zápasů

Francie začala nejlépe možně, ve 14. sekundě utkání skóroval po chybě Italů Bradley Barcola. Hned v páté minutě mohlo být skóre vyrovnané, Davide Frattesi ale trefil jen břevno a ani dorážející Mateo Retegui neuspěl.

Na druhé straně pálil Michael Olise, brankář měl však tentokrát snadnou práci. Poté se hra uklidnila, což vyhovovalo domácím. Za hosty se ozval ve 27. minutě Retegui, mířil ale jen doprostřed domácí branky.

Tři minuty poté už bylo vyrovnáno, z prvního doteku se nemýlil krajní bek Federico Dimarco. Francie ještě do poločasu dvakrát hrozila, dalekonosné pokusy Kyliana Mbappého ani Bradleyho Barcoly se ale neujaly.

Do kabin se tak šlo po atraktivní první půli za nerozhodného skóre 1:1. A trvalo jen šest minut druhého poločasu, než se skóre měnilo. A překvapivě na hostující stranu, když se trefil útočník Frattesi.

Italové byli dál při chuti, gólman se musel dvakrát vytáhnout proti Reteguimu a poté i Frattesimu. V 74. minutě však domácí přeci jen potřetí inkasovali, když se prosadil střídající Giacomo Raspadori.

Francie se pak zpátky do hry do boje o body nedostala, i protože své šance zahodili Mbappé a Antoine Griezmann. Itálie tak na úvod skupiny bere překvapivě tři body, zatímco Francouzi jsou po hrozivé první půli na nule.

Zdroj: Sport 1