Tenis

Semifinále grandslamu se nevzdává! Draper dohrál utkání se Sinnerem v bídném zdravotním stavu

Až do semifinálového utkání tady neztratil ani set. Jack Draper ale věděl, že proti Sinnerovi to bude náročnější zápas. A to skutečně byl. Důvodem ovšem nebyla pouze kvalitní hra Itala.

• Jack Draper dosáhl na US Open životního úspěchu
  • V semifinále nestačil na Sinnera
  • Brit ukázal velkou bojovnost, když dohrál i přes nevolnost a vyčerpání

Brit Draper je jedním z největších překvapení letošního US Open. Dvaadvacetiletý tenista proletěl grandslamem v New Yorku jako střela a než se nadál, stál v semifinále proti světové jedničce Sinnerovi.

Draper držel s favoritem utkání krok. V prvním setu získal zpět ztracený servis a nakonec padl až v samotném závěru 7:5.

Fyzicky byl zápas pro naději britského tenisu utrpením. Ve druhém setu dokonce zvracel na kurtu. Utkání ale nevzdal.

Druhou sadu protáhl až do zkrácené hry. Po její ztrátě už na zvrat síly nenašel a padl i ve třetím setu.

Draper se nevzdává

Velké horko na kurtu a vysoká vlhkost vzduchu vytvořily pro hráče náročné podmínky. Význam zápasu, jakou má grandslamové semifinále, to také hráčům neulehčí. Obzvláště těm méně zkušeným, což byl v tomto případě Brit.

Draper ale přidává další důvod svých problémů. Přiznává, že je docela úzkostlivým hráčem. „Když sečtete všechno dohromady, občas cítím na kurtu nevolnost,“ dodává poražený semifinalista.

V protrápeném druhém setu visela ve vzduchu i možnost utkání skrečovat. „Ne, ne, nevzdám semifinále grandslamu,“ má jasno rodák ze Suttonu.

I přes všechny trable Draper utkání dohrál a je na sebe hrdý. A rozhodně má na co. V novém vydání žebříčku bude figurovat na dvacáté příčce. Tak vysoko doposud nikdy nebyl.

Sinner do finále

Sinnera tak čeká druhé grandslamové finále roku. V Austrálii v tom prvním obrátil zápas s Rusem Medveděvem.

Na Roland Garros nestačil Ital v semifinále na Alcaraze. Ve Wimbledonu mu Medveděv oplatil porážku z Austrálie už ve čtvrtfinále.

Na US Open na něj čeká překvapivé jméno. Soupeřem mu bude Američan Fritz, který bude prvním domácím hráčem ve finále od roku 2009.

Poslední duel US Open je na plánu v neděli. Utkání začne v osm hodin večer našeho času.

Zdroje: Express, ATP