Sedm gólů proti Maltě? Jsme rádi za efektivitu, ale… Ivan Hašek hodnotil první přípravný duel, co musí Češi do Eura zlepšit?

Česká fotbalová reprezentace v rámci prvního přípravného duelu směrem k nadcházejícímu Mistrovství Evropy v Německu porazila Maltu vysoko 7:1. Co na předvedený výkon řekl trenér národního týmu Ivan Hašek?

Češi si v přípravě na letošní evropský šampionát pořádně zastříleli. Utkání v rakouském Grödigu ovládli naprosto jasně, když rozstříleli Maltu vysoko 7:1.

Byť Malťané v určitých fázích zápasu několikrát zahrozili, povětšinu zápasu pouze plnili roli sparing partnera. Po prvním poločase to bylo 2:0 pro českou reprezentaci, když se už v páté minutě z penalty trefil Antonín Barák a v závěru první půle ještě Mojmír Chytil.

Do druhého poločasu poslal kouč Hašek do brány místo Matěje Kováře Vítězslava Jaroše, který oproti svému kolegovi bohužel jednou inkasoval. A to z kopačky Paula Mbonga v 59. minutě.

Lodivod českého národního týmu provedl celkem šest střídání, v zápase s Maltou vyzkoušel také Ondřeje Lingra, Václava Černého, Tomáše Vlčka, Matěje Juráska a Lukáše Červa.

Češi si v druhé půli zastříleli, vstřelili dalších pět gólů. Třetí gól Česka vstřelil David Jurásek, poté se k němu v druhé půli přidali také Chytil, Lingr, Matěj Jurásek a Václav Černý. Národní tým tedy poprvé v dějinách vstřelili Maltě 7 branek a první přípravný duel pohodlně vyhráli.

Hašek o vítězném zápase s Maltou…

A jak představení českých fotbalistů v rakouském Grödigu zhodnotil trenér Ivan Hašek? Lodivod českého týmu hovořil o poctivě odpracovaném přípravném zápase, podotkl ale také, že mají jeho svěřenci stále na čem pracovat. V druhé půli to podle šedesátiletého kouče bylo i o fyzičce.

„Myslím, že v druhém poločase to bylo i o fyzičce, protože jsme soupeře začali přehrávat i po této stránce. A také jsme přestali tolik předržovat míč, nestáli jsme nad ním a mnohem rychleji létal od nohy. Kombinace šly do větší rychlosti, chodili jsme do přečíslení a vytvářeli jsme si díky tomu více šancí. Z toho pramenily i góly,“ řekl Hašek na tiskové konferenci po zápase.

„Jsme samozřejmě rádi za produktivitu, ale musíme na tom dále pracovat, aby to takto fungovalo dál. Když si uvědomíme, že Malta hrála ve stejné sestavě ve Wembley a prohrála pouze 0:2… není jednoduché se do takového týmu dostat, což se potvrdilo i v našem zápase, hlavně v prvním poločase, kdy to bylo hodně rozkouskované i bylo hodně faulů. Ale hráli jsme disciplinovaně a zvládli jsme to. Musíme i dál makat pro tým,“ dodal.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, X