Sabitzer po výhře Rakouska nad Polskem: Důležité tři body. Nemyslím, že by s námi chtělo hrát znovu

Rakousko má na svém kontě první tři body. Po porážce s Francií zabralo proti Polsku, které zdolalo poměrem 3:1. K výhře pomohl i záložník Marcel Sabitzer, který po zápase promluvil o výkonu svého týmu a nadcházejícím utkání.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď

Rakousko smolně padlo s Francií, i když předvedlo dobrý výkon. Vlastní gól si vstřelil Maximilian Wober a snížil tím šance svého týmu na postup. Rakušané věděli, že s Poláky musí minimálně bodovat.

Vedení jim vystřelil v 9. minutě Gernot Trauner, ještě v prvním poločase vyrovnal Krzysztof Piatek. Rakušané si ale v 66. minutě vystřelili vedení zpět, trefil se Christoph Baumgartner.

Z penalty v závěru završil zkušený Marko Arnautovič. Rakušané tak mají na svém kontě tři body a pokud v posledním zápase bodují, mají postup ve své kapse.

„Cítím se skvěle, jsem opravdu šťastný. Je to dobrá výhra, důležitá výhra, obrovská výhra. Bylo to intenzivní, takže jsem hodně unavený, ale velmi šťastný. Bylo to blízko našemu limitu.

Zejména proti míči jsme byli velmi intenzivní při protipohybech. Když hrajeme blízko svého vrcholu, jsme velmi dobrý tým. Pokud se zeptáte Poláků, nemyslím si, že s námi budou chtít hrát znovu,“ řekl pro UEFA Marcel Sabitzer.

V dalším utkání bude Rakousku soupeřem silné Nizozemsko. „Chceme vyhrát. Hrajeme se silným soupeřem, to víme. Rádi hrají zezadu, takže potřebujeme náš vysoký a intenzivní presink.

Pokud to dokážeme a vyprodukujeme na hřišti, budeme velmi silní a jsem přesvědčen, že můžeme bodovat,“ dodal bývalý fotbalista Bayernu Mnichov a současný hráč Borussie Dortmund.