Tenis

S podáním ruky mám často problém! Krejčíková dnes vyzve šampionku Ostapenkovou

Barbora Krejčíková je poslední českou zástupkyní ve dvouhrách na Wimbledonu. Ve středu odpoledne nastoupí ke svému čtvrtfinálovému zápasu proti Lotyšce Ostapenkové. Její soupeřka se přiznala k velmi zajímavému postoji k podávání rukou po zápase.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Krejčíková vyzve ve čtvrtfinále Wimbledonu Lotyšku Ostapenkovou
  • Ta bude favoritkou zápasu
  • Ostapenková prozradila, proč mívá problém s podáním ruky soupeřce

Krejčíková ve čtvrtfinále

Česká tenistka neměla vůbec snadný start do letošního ročníku Wimbledonu. Už v prvním kole se její zápas s Ruskou Kuděrmetovovou rozhodoval v samotném závěru.

Česká tenistka utkání proti Rusce vyhrála po setech 7:6, 6:7, 7:5. V následujících zápasech ale neztratila už ani set.

Ještě lepší bilanci má její nadcházející soupeřka. Tou je Lotyška Ostapenková, která doposud na Wimbledonu neztratila v žádném setu více než tři hry.

Její celkové skóre na gamy je úctyhodné. Rodačka z Rigy 48 gamů vyhrála a pouze 15 her skončilo úspěchem soupeřky.

Také vzájemná bilance hovoří ve prospěch semifinalistky Wimbledonu z roku 2018. Ostapenková totiž Krejčíkovou porazila v posledních třech utkáních.

Problém s podáním ruky

Pokud sledujete zápasy lotyšské tenistky častěji, tak si můžete občas povšimnout jedné zvláštnosti. Tou je velice chladné podání ruky soupeřce po zápase.

Ostapenková otevřeně hovoří o důvodech, které ji k tomu vedou. V daném počínání není každopádně nic osobního.

Na vině je její zklamání po prohraném zápase. „Na rovinu, po zápase musím provést podání ruky, ale je to ta poslední věc, co bych v této chvíli chtěla udělat,“ popisuje sedmadvacetiletá hráčka svůj přístup.

Důvodem je podle ní její mentalita šampionky. „Obzvláště, když bojuju do posledního míčku a prohraju zápas, jsem hodně naštvaná,“ dodává tenistka.

Utkání mezi Ostapenkovou a Krejčíkovou dnes ve dvě hodiny našeho času otevře dění na dvorci číslo jedna. Věřme, že lotyšská favoritka bude mít na konci zápasu zase jednou problém s upřímným podáním ruky soupeřce.

Zdroje: Wimbledon, Sportskeeda