Premier League

Rvačka o pokutový kop. „Chtělo se mi ho zabít,“ řekl po zápase trenér Ranieri

V sobotním zápase mezi Fulhamem a Huddersfieldem se za stavu 0:0 na hřišti v 81. minutě strhla hádka o exekuci pokutového kopu. Kamara sebral míč Mitrovićovi a penaltu neproměnil. Fulham to ve výsledku mrzet nemuselo, ale kouč Claudio Ranieri s chováním Kamary nebyl ani trochu spokojený.

Fulham přivítal v sobotu na svém hřišti Huddersfield. Zápas to byl pro oba týmy nesmírně důležitý. Chalupáři před utkáním figurovali na předposledním místě s 11 body a Teriéři se krčili ještě o bod za nimi. Stav zůstaval dlouho bezbrankový. Důležitým momentem sřetnutí byl pokutový kop nařízený deset minut před koncem za ruku Loweho.

Ke značce pokutového kopu si chtěl míč postavit určený exekutor pokutových kopů Fulhamu Aleksandar Mitrovic. Balón si však uzmul jeho spoluhráč Aboubakar Kamara. Mezi oběma hráči se rozpoutala vášnivá hádka. Penaltu nakonec zahrával Kamara, ale jeho střelu zneškodnil brankář Lossl.

Fulham ve výsledku nemusí litovat neproměněného pokutového kopu. Ze zápasu si totiž odnesl všechny tři body. V první minutě nastavení domácí po rychlém brejku vstřelili rozhodující branku. Osud tomu tak asi chtěl, aby se hrdinou okamžiku stal právě Mitrovic, kterému Kamara penaltu sebral. Srb pak v rozhovoru tvrdil, že s tím nemá velký problém a že takové věci k fotbalu patří. To nic nemění na tom, že v kabině Fulhamu asi bude nějaký ten čas pořádně dusno.

K celému incidentu měl co říct i trenér Claudio Ranieri, který v pozápasovém rozhovoru neskrýval své rozčilení: „Řekl jsem Aboubakarovi Kamarovi, aby nechal míč Mitrovićovi, protože ten kope penalty. Je to neuvěřitelné. Nerespektoval mě, klub, tým ani diváky.“ Když pak novináři popisoval své pocity při zápase, řekl: „Chtělo se mi ho zabít. Není normální, aby si vzal balón jenom, protože minule dal penaltu, když Mitrović zrovna nebyl na hřišti.“