Rozhodčí zkazil zápas, nejhorší rozhodčí na obě strany, shodují se fotbaloví fanoušci

Mnoho povyku pro nic? Po parádní fotbalové podívané v zápase mezi Německem a Španělskem (1:2 po prodloužení) se více než samotný výsledek řeší neodpískaná penalta pro Němce. Ta však podle všeho nebyla nařízena správně.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Španělsko vyřadilo Němce gólem ve 119. minutě
  • Oba góly Španělů ve čtvrtfinále vstřelili náhradníci
  • Němci vypadli i kvůli neodpískané ruce, podobná penalta jim samotným pomohla v osmifinále proti Dánsku

Předčasné finále dvou týmů v nejlepší formě. Tak veřejnost označovala páteční čtvrtfinálovou bitvu Španělska s Německem. Vítěz zápasu měl být automaticky největším favoritem na celkové vítězství. Oba soupeři se zároveň potkali na minulém MS v Kataru.

A přívlastek předčasné finále se používal právem. Oba celky chtěly hrát fotbal, po úvodním gólu Španělska začali tlačit Němci. Vyrovnání ze závěru v kombinaci s podporou domácího publika jim pomohlo i v prodloužení. Ve 119. minutě však přišel šok.

Ruka zastínila skvělý zápas

Snad všichni fanoušci fotbalu, krom těch španělských, po konci utkání na sociálních sítích řešili neodpískanou penaltu pro Němce po ruce Marca Cucurelly. Šlo prý o evidentní porušení pravidel, které ale sudí Anthony Taylor ignoroval.

„Rozhodčí zkazil zápas,“ napsal v lajkovaném komentáři pod instagramový příspěvek Eura uživatel Sabeena. Jeho názor podpořilo lajkem přes pět tisíc uživatelů během první hodiny po zveřejnění.

Mělo se pískat i přes ofsajd

Málokterý divák u televize si toho všiml, ale případné ruce předcházel pravděpodobný ofsajd Niclase Füllkruga. Ten ale Taylor po konci akce nepískal, takže měl dle mnohých po dopadu míče na ruku Cucurelly jednoduše pískat.

„Oficiálně nejhorší rozhodčí na obě strany. Je to neúspěch tohoto zápasu,“ ostře hodnotil anglického sudího fanoušek Nikolaj.

Už při nominaci Taylora přitom panovaly obavy. Ani mezi anglickými sudími nepatří mezi ty nejlépe hodnocené, v pátečním čtvrtfinále chyboval na obě brány. Na německé straně měl být vyloučen záložník Toni Kroos.

Za zmínku ovšem stojí, že novinář ESPN Dale Johnson prozradil, že penalta nařízena být neměla. UEFA prý na briefingu před turnajem specifikovala pravidlo ohledně hraní rukou tak, že se pokutový kop nenařizuje v případě, že má hráč ruku blízko svého boku, navíc ve vertikální poloze směrem dolů.

Zdroj: Instagram