Rozhodčí vůbec nebudu komentovat, řekl Radim Rulík po utkání s Finskem. Co uvedl k neuznanému gólu Paláta?

V pátek 10. května konečně odstartoval letošní světový šampionát v Praze a Ostravě, čeští hokejisté jej zahájili výhrou proti Finsku. Utkání došlo až do nájezdů, kde o výhře a zisku dvou bodů rozhodl Ondřej Kaše. Jak trenér Radim Rulík zhodnotil první zápas na MS?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Zápas, který bolel. Český národní tým ale výhrou proti Finsku a předvedeným výkonem umlčel své kritiky. V mnoha aspektech hry byl jasně lepší a byť si svěřenci kouče Jalonena vytvořili několik slušný příležitostí, domácí hráči měli z utkání rozhodně víc.

Svědčí o tom například statistické ukazatele po první periodě. Česká reprezentace přestřílela Finy v poměru 10:1. Po dvou třetinách Češi vyprodukovali celkem 17 střeleckých pokusů, kdežto jejich soupeř pouze 6.

Na ukazateli skóre ale stále svítil bezgólový výsledek. A to nezměnila ani třetí třetina, jež už byla herně mnohem vyrovnanější. O osudu utkání nakonec nerozhodlo ani prodloužení, ve kterém bylo k vidění vskutku mnoho šancí na obou stranách.

Tu největší měl z českého týmu David Kämpf, jenž ale neprocedil puk mezi betony finského gólmana. Na druhé straně mohl skórovat například hvězdný Mikael Granlund. Zápas se tak dostal až do nájezdů, ve kterém byli úspěšnější právě Češi.

Rozhodující trefu po skvělém bekhendovém blafáku zaznamenal Ondřej Kaše, definitivní pojistku přidal ve čtvrté sérii Roman Červenka.

Rulík po zápase s Finskem…

„Strašně těžký zápas, ale takové budou všechny. Chystali jsme se velmi pečlivě. Celá kabina je ráda, že jsme to týmovým výkonem zvládli. Obětavost byla podpořená i vynikajícím brankářem,“ řekl kouč českého týmu po zápase s Finskem, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

Na konci druhé třetiny se však Češi na chvíli dostali do vedení. Do listiny střelců se zapsal Ondřej Palát. Hlavní sudí však po konzultaci s videorozhodčím tento gól neuznal. Jako důvod uvedl, že útočník David Tomášek bránil finskému brankáři ve hře, když bruslí najel do brankoviště.

„Viděl jsem skrumáž před bránou, což je správně, musíme se tlačit do branky. Nedokázal jsem ale posoudit, jestli náš hráč (Tomášek) v brankovišti je, nebo není. A jestli brankáři překážel v zákroku. V tu chvíli jsme byli šťastní, že jsme dali branku. Rozhodnutí jsme pak respektovali, nezbývá nic jiného, než to tak vzít,“ uvedl Rulík na adresu neuznané branky.

Během dvou třetin fanoušci v O2 areně viděli sedm dvouminutových trestů. Dvakrát se na trestnou lavici posadil Radko Gudas, který si možná musí zvyknout na posuzování zákroků na mezinárodní úrovni. Trenér Rulík však výkon sudích nechtěl hodnotit.

„Rozhodčí vůbec nebudu komentovat, nemají to jednoduché. Já jsem ty situace v zápase neviděl, musel bych si je pustit znovu,“ dodal kouč českého týmu.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz