Bundesliga

Rozdílný start sparťanů ve druhé Bundeslize. Karabec asistoval, Ševčík nedostal ani minutu. Z výhry se radovali další dva Češi

Na první ligové kolo v novém angažmá budou dva hostující sparťani vzpomínat rozdílně. Adam Karabec pomohl asistencí k výhře, zatímco Michal Ševčík nedostal na hřišti ani minutu. Z vítězství se radovali také další dva čeští hráči.

• Začala druhá Bundesliga, hraje ji pět Čechů
  • Adam Karabec asistoval, Michal Ševčík nehrál
  • Z výhry se radovali také Filip Kaloč a Tomáš Kalas

Druhá Bundesliga má na začátku nového ročníku na soupiskách pět borců z Česka. Čtyři z nich se v prvním kole podívali na trávník, a to včetně hostujícího sparťana Adama Karabce. Jednadvacetiletý hráč pomohl asistencí k výhře svého Hamburku 2:1 v Kolíně.

Odchovanec letenské akademie dostal důvěru od úvodního hvizdu. Ve 35. minutě potom našel skvělým pasem z levé strany Ransforda Königsdörffera. Ghanský forvard poté nadvakrát překonal gólmana Urbiga a radoval se z druhé branky.

Karabec asistoval a pomohl k výhře

„Karabec poslal perfektní centr na Königsdörffera. Jeho hlavička trefila břevno, zůstal ale ve střehu a stejně jako u svého prvního gólu zasunul odražený míč do branky,“ popisuje klubový web vítěznou trefu Hamburku.

Ze tří bodů se radovali i Kaloč s Kalasem

Jako jediný z Čechů se na hřiště nepodíval Karabcův spoluhráč z Letné Michal Ševčík. Trenér Norimberku Miroslav Klose při prohře v Karlsruhe (2:3) služby brněnského odchovance vůbec nevyužil. Další Čech Ondřej Karafiát alespoň v 75. minutě střídal.

Spokojený naopak může být po uplynulém víkendu Tomáš Kalas. Stoper Schalke řídil obranu při domácí demolici Braunschweigu 5:1. Celek z Gelsenkirchenu je tak po první kole na vedoucí pozici celé soutěže.

Tři body slavili také v Kaiserslauternu, a to včetně Filipa Kaloče. Někdejší záložník Baníku pomohl kvalitním výkonem k triumfu na půdě Ulmu (2:1). Jeho spoluhráči ale utkání otočili až poté, co čtyřiadvacetiletý záložník v 70. minutě odešel do kabin.

Zajímavé bude i příští kolo. Vzájemný zápas totiž odehrají Norimberk se Schalke. Na hřišti tak můžeme vidět až tři české zástupce. Účast Kalase zřejmě zhatí pouze zranění, u Ševčíka s Karafiátem start tolik jistý není.

Zdroj: 2. Bundesliga, HSV Hamburk