Robertson po vysoké porážce Skotska s Německem: Úvodní duel byl připomínkou, jak složitý nás čeká turnaj. Musíme se rychle oklepat

Úvodní utkání mistrovství Evropy je minulostí a v nejlepším na něj nebudou vzpomínat fanoušci Skotska. Ti byli svědky znemožnění jejich týmu, který inkasoval 5 branek a na úvod turnaje prohrál 1:5. Kapitán Andrew Robertson po utkání promluvil o zápase a pokusil se vyburcovat svůj tým směrem k dalším bitvám.

EURO 2024 je tady a úvodní zápas obstaralo domácí Německo, které vyzvalo Skotsko. O favoritovi nebylo pochyb, avšak mnozí fanoušci věřili tomu, že nahecovaní Skoti dokážou favorita obrat o body.

Nestalo se. Německo si došlo pro hladké vítězství, už v poločase vedlo o tři branky a navíc proti deseti, když byl vyloučen obránce Watfordu Ryan Porteous. Na konci utkání na tabuli svítil výsledek 5:1.

„V první půli bylo všechno špatně. Soupeř se držel svého plánu. Nám se ho nepovedlo přenést na hřiště. A když jsme pak navíc šli ještě do deseti, už jsme nebyli rovnocenným soupeřem,“ řekl televizi ITV Sport kapitán Robertson.

Takový debakl Skoti schytali naposledy před 12 lety, když stejným výsledkem padli v přípravném utkání s USA. Robertson po zápase taktéž zmínil, že výsledek je důkazem náročnosti turnaje.

„Ve druhém poločase jsme se zvedli, ale už to bylo těžké. Dostali jsme další hloupé góly. První zápas šampionátu proti domácímu týmu, o moc těžší jsme to mít nemohli. Úvodní duel byl připomínkou, jak složitý nás čeká turnaj. Musíme se rychle oklepat, utkání jdou v rychlém sledu,“ dodal.

Skotové se mohou těšit na ještě minimálně dva zápasy. Na turnaji vyzvu Švýcarsko a na závěr skupiny se pokusí porazit Maďarsko. Po posledním výsledku jsou ale spíše outsiderem skupiny.

Ostatně zápasy v roce 2024 nenaznačovaly, že by mělo mít Skotsko velkou formu. Prvně padlo s Nizozemskem 0:4, následně nestačilo na Severní Irsko (0:1), s Gibraltarem zvítězilo 2:0 a na závěr remizovalo s Finskem 2:2.

Zdroj: ITV Sport, UEFA