Reprezentační pauza je pomalu u konce. Jak si vedli hráči Sparty a Slavie a jaké měli vytížení?

Reprezentační pauza je převážně u konce, hráči se vracejí do svých klubů a pomalu se budou připravovat na víkendové zápasy. Jak si vedli hráči Sparty a Slavie a jaké měli vytížení?

Slavia

Česko

Na sraz české reprezentace vyslala Slavia hned 5 hráčů, nejvíc ze všech klubů. Tomáš Holeš odehrál celé utkání s Albánií, s Maďarskem naskočil na 33 minut. Úplně stejnou minutáž měl Lukáš Provod. Lukáš Masopust seděl první utkání jen na lavičce, s Maďarskem odehrál 57 minut.

Václav Jurečka zvládl 90 minut, dvacet v duelu s Albánií a 70 v Maďarsku, kde vstřelil první reprezentační gól. Mojmír Chytil v prvním duelu naskočil jen na 5 minut, v Maďarsku odehrál 70 minut a připsal si asistenci.

Česko U21

V reprezentaci U21 bylo hned 5 slávistů, ovšem pouze Matěj Jurásek patří do kádru A-týmu Slavie. V přátelském utkání se Slovenskem odehrál poločas, lvíčata ale čeká ještě v úterý večer duel na Islandu.

Slovensko

Do reprezentace Slovenska byli nominováni Ivan Schranz a Michael Tomič. První jmenovaný odehrál s Portugalskem 55 minut, s Lichtenštejnskem seděl jen na lavičce. Tomič to měl naopak, s Portugalskem nehrál ani minutu, 68 minut zvládl ve druhém duelu.

Libérie

Oscar Dorley měl nastoupit za reprezentaci Libérie proti Maroku, ale kvůli zemětřesení v zemi severní Afriky byl zápas odložen.

Norsko U21

Christos Zafeiris odjel na sraz norské U21, v zápase proti San Marinu ale musel střídat po 30 minutách kvůli zranění. Nemělo by to být ale nic vážného, už je zpět v tréninku a připraven ke středečnímu utkání proti Lotyšsku.

Sparta

Česko

Sparta vyslala do české reprezentace čtyři fotbalisty. Ladislav Krejčí odehrál s Albánií 85 minut, s Maďarskem nehrál. Jan Kuchta zvládl 70 minut v prvním duelu, v tom druhém naskočil na 8 minut. Jaroslav Zelený odehrál celé utkání s Maďarskem, Lukáš Sadílek zapsal jen 8 minut s Maďarskem.

Za Albánii mohl proti Česku nastoupit i Qazim Laci, ten ale kvůli zdravotním problémům nehrál ani s Českem, ani s Polskem.

Ekvádor

Reprezentační povinnosti si plnila i nejčerstvější posila Sparty. Angelo Preciado odehrál proti Argentině 10 minut. Ekvádor čeká ještě v úterá utkání s Uruguayí.

Finsko

Jediným hráčem z obou táborů, který zvládl plnou porci minut, je Kaan Kairinen. 24letý záložník odehrál celé zápasy v kvalifikaci proti Kazachstánu i Dánsku, s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

Gambie

Svou zemi reprezentoval i James Gomez, který za Gambii odehrál 90 minut při remíze 2:2 s Kongem.

Slovensko

Do slovenské reprezentace byl nominován Lukáš Haraslín. Sparťanský křídelník odehrál 82 minut proti Portugalsku, proti Lichtenštejnsku zvládl celý zápas.

Česko U21

Kapitánem jednadvacítky se stal Václav Sejk, který proti Slovensku odehrál poločas. Stejný čas odehráli i Martin Vitík a Patrik Vydra. Lvíčata čeká ještě v úterý večer duel na Islandu.