La Liga

Real si ve šlágru kola poradil s Valencií

Real Madrid čekal v sobotu velice důležitý zápas. Ve 20. kole totiž zavítal na hřiště třetí Valencie a právě tady chtěl utnout výsledkovou mizérii. To se Bílému baletu podařilo, když soupeře porazil 4:1.

Oba týmy si moc dobře uvědomovaly důležitost tohoto zápasu, a tak byl úvod utkání opatrný. V 7. minutě se po srážce domácího obránce s brankářem dostal do šance Bale, ale Neto dokázal rychle vstát a nebezpečnou šanci zneškodnit. O tři minuty později na druhé straně mohl otevřít skóre Rodrigo, jenže hlavičkoval těsně nad branku.

V 16. minutě se do brejku řítil Ronaldo, kterého však v pokutovém území srazil na zem Montoya , a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop. Exekuci vzal na sebe sám Cristiano Ronaldo a penaltu bezpečně proměnil – 0:1.

Po vstřelené brance Real zvýšil obrátky, ale jako první se paradoxně dostali do šance domácí. Kondogbia si navedl míč podél vápna a rychlou střelou významně zaměstnal Navase. Ve 37. minutě odpískal sudí Estrada druhou penaltu pro hosty. Tentokrát se ve vápně srazil Benzema s Montoyou a rozhodčí tuto situaci k údivu domácích vyhodnotil jako faul. Ronaldo i svou druhou šanci bezpečně proměnil – 0:2.

Před odchodem do kabin měl ještě šanci na snížení Rodrigo, ale Montoyův střílený centr nedokázal umístit mezi tři tyče. A když Navas zneškodnil i šanci Guedese, rozhodčí ukončil první poločas. Ten ovládl Real Madrid 2:0.

Druhý poločas začal ve velkém tempu. Jako první se do brankové příležitosti dostal Karim Benzema, ale svůj pokus nasměroval pouze do boční sítě. Menší převahu však měli domácí, kterou využili v 59. minutě. Tehdy Pareajo našel ve vápně nabíhajícího Santiaga Minu a ten tvrdou hlavou překonal Navase – 1:2.

O pět minut později mohla Valencie srovnat. Po nádherné kombinaci na jeden dotek se ke střele dostal Parejo, jenž sice mířil do protipohybu hostujícího brankáře, ale ten ještě míč stačil vykopnout. O dvě minuty později se z protiútoku zkoušel prosadit Ronaldo, ale jeho střela z těžké pozice postrádala razanci.

Domácím už nezbývalo nic jiného, než vysunout obranu dopředu a zariskovat. To se jim však vymstilo v 84. minutě, když Marcelo po narážečce s Asensiem doslova propálil Neta – 1:3. A o pět minut bylo definitvně rozhodnuto. To Kovačič chytře přiťuknul míč Kroosovi, jenž pěkně umístěnou střelou nedal brankáři šanci zasáhnout – 1:4.

Po této brance se už zápas víceméně dohrával a diváci už žádnou další šanci neviděli. Real si tak do tabulky připsal tři veledůležité body a bodově se také přiblížil Valencii.