Real Madrid v prvním kole pouze remizoval s Mallorcou 1:1. Mbappé byl takřka neviditelný

Real měl v nedělní večer na programu první soutěžní utkání La Ligy. Utkal se s Mallorcou, která v minulé sezóně obsadila 15. místo. Obhájci titulu se prosadili hned v úvodu, ale na výhru to bohužel pro ně nestačilo. V druhém poločase se totiž prosadila poprvé i Mallorca a dokázala tak vyrovnat. Skóre se nijak jinak neměnilo, ale v 7. nastavené minutě druhého poločasu naprosto zbytečným zákrokem se nechal vyloučit Ferland Mendy.

• Překvapivá ztráta bodů hned v úvodu
  • Neviditelný Mbappé?
  • Červená karta Ferlanda Mendyho

Průběh utkání

Hned v úvodu utkání se krásnou obalovačkou na zadní tyč prosadil Rodrygo a vypadalo to na rychlý proces ze strany Galacticos. Ale opak byl pravdou, Mallorca předvedla opravdu skvělý výkon a dokázala si tak vytvořit svoje dost nebezpečné příležitosti.

Velkou šanci měl v 42. minutě Muriqi, který dorážel z metru, ale proti byl Courtois a následně z brankové čáry odkopával Rudiger. V prvním poločase se toho ale víc nestalo a proto ostrované stále živili naději na přijatelný výsledek.

Druhý poločas

Dobrý vstup do druhého dějství měli domácí kdy si hned ze startu vybojovali rohový kop, ze kterého následně udeřili a vyrovnali tak v 53. minutě stav utkání na 1:1. Hlavičkou se prosadil Vedat Muriqi a přidal tak svůj první zápis do statistik v této sezóně.

V 70. minutě se do pěkné příležitosti dostal Kylián Mbappé, ale skvěle zasáhl slovenský brankář Dominik Greif, který měl velice povedené utkání a možná si tímto výkonem řekl o místo v základu.

V naprostém závěru utkání se do brejku řídil tým ostrovanů, ale ošklivým zákrokem protiútok zastavil Fernand Mendy, který vyfasoval červenou kartu. Mendy Muriqiho zasáhl kolíky do stehna plně rozběhlého Muriqiho.

Real Madrid tedy hned z úvodu sezóny vytratil body a zremizoval s Mallocou. To vzhledem k nabitému kádru Galaktikos určitě nebylo v plánu, ale stále je to jen start sezóny a absolutně to nic neznamená.

Kylián Mbappé a Real Madrid?

Mbappého výkon v prvním jeho oficiálním zápasu za bílý balet proti Atalantě ve finále UEFA Superpoháru dopadl skvěle. Real zvítězil 2:0 a Mbappé se prosadil, tím pádem první trofej na mezinárodní klubové úrovni Mbappé už má a velice rád by na to v této sezóně navázal.

První zápas španělské ligy byl ale trochu jiný oříšek. Jiný styl fotbalu, venkovní prostředí, velká očekávání. Nedá se úplně říci, že by Mbappého výkon byla nějaká katastrofa, ale s ohledem na očekávání se určitě očekávalo něco jiného.

Většinu zápasu nebyl vidět, ale když už ano tak to bylo nebezpečné. Bude to zřejmě chvilku trvat, než si zvykne na španělský fotbal, ale určitě mu tato remíza ze sebevědomí neubere.

Zdroj: Real Madrid, Fotmob.com, Nova Sport