PSG ztrácí body v zápase s Nice a propadá se na druhé místo! Francouzské lize vládne bezchybné Monaco

V napínavém utkání Ligue 1 hraném na Allianz Riviera skončilo střetnutí mezi OGC Nice a Paris Saint-Germain remízou 1:1. Tato remíza znamená, že PSG přišlo o možnost vrátit se na první místo tabulky, zatímco AS Monaco si upevnilo své vedení. Přestože PSG mělo v druhé polovině zápasu převahu, nevyužilo své šance a muselo se spokojit s jediným bodem.

• PSG po remíze ztrácí vedení v Ligue 1, AS Monaco vede tabulku
  • OGC Nice skórovalo jako první díky Ali Abdiho střele z dálky
  • PSG vyrovnalo po poločase, ale nenašlo cestu k vítězství

Zápas mezi Nice a PSG přinesl překvapení hned v první polovině, kdy domácí tým díky skvělému výkonu a taktickému přístupu otevřel skóre. Hlavní událostí první půle byla branka Aliho Abdiho, který ve 23. minutě vstřelil svůj první gól v sezóně. Tento levý obránce Nice se prosadil nádhernou střelou z dálky, která překvapila brankáře PSG Gianluigiho Donnarummu.

Nice mělo v této fázi zápasu jasnou defenzivní strategii a přenechalo iniciativu PSG, což se ukázalo jako účinné. Přestože měli hosté vyšší procento držení míče, jejich herní projev byl v první půli bezzubý a trápila je nepřesnost při zakončení.

PSG v druhé polovině zabralo

Po nepříliš přesvědčivém výkonu v první půli PSG změnilo přístup. Trenér Luis Enrique vystřídal a do hry zapojil několik klíčových hráčů, což vedlo k zvýšení tempa hry. Přestože měli několik šancí, hlavní hvězdou utkání se stal brankář Nice Marcin Bułka, bývalý hráč PSG, který předvedl několik vynikajících zákroků.

Vyrovnání přišlo v 58. minutě, kdy PSG zúročilo svůj tlak po přestávce. Autorem gólu byl Nuno Mendes, který využil rychlou kombinaci na levé straně a prostřelil Bułku. Byla to jeho první branka v sezóně.

Luis Enrique: Sezóna je dlouhá

Po zápase Luis Enrique zdůraznil, že i přes ztrátu bodů je PSG na správné cestě. „Je to lepší začátek než v minulé sezóně,“ uvedl trenér pro francouzské média s tím, že sezóna je teprve na začátku a důležité je udržet formu v dlouhodobém horizontu. Enrique také vyzdvihl bojovnost týmu, který po špatné první půli dokázal zlepšit svůj výkon a vyrovnat skóre.

Podle něj byly v zápase rozhodující individuální chyby a nedostatky v jednoduchých herních situacích, které PSG stály vítězství. Zároveň však ocenil, jak se jeho tým dokázal soustředit na druhou polovinu zápasu a vytvořit si tlak na soupeře.

Výkon Nice a PSG bez své hvězdy

Jednou z hlavních postav zápasu byl brankář Nice Marcin Bułka, který odchytal skvělý zápas proti svému bývalému týmu. Několika zákroky, zejména při střelách Dembelého a Randal Kolo Muaniho, udržel svůj tým ve hře. Obrana Nice byla také solidní, zejména díky disciplíně a kompaktnímu postavení, které PSG dlouho nedovolilo prosadit se.

Utkání rovněž ukázalo, jak PSG chybí Kylian Mbappé, který na začátku sezóny přestoupil do Realu Madrid. I přes návrat Ousmana Dembélého nebyla ofenzíva PSG tak produktivní, jak by si Luis Enrique přál. Bylo zřejmé, že tým stále hledá způsob, jak nahradit Mbappého efektivitu a vůbec celkový přínos pro hru.

Tento výsledek má velký vliv na pořadí v Ligue 1. AS Monaco, které zvítězilo ve svém zápase, se díky remíze PSG odtrhlo na čele tabulky. PSG zůstává na druhém místě, ale nyní má dvoubodovou ztrátu. Ztracené body mohou být klíčové, pokud budou chtít Pařížané získat titul v této sezóně.

Zdroj: Outlookindia, Independent.co.uk, Livesport