PSG v premiéře bez Mbappého porazilo Le Havre 4:1

PSG zvládlo úvodní zápas Ligue 1, na půdě Le Havre vyhrálo 4:1. Přestože výsledek vyznívá jasně, vývoj byl až do závěrečných minut otevřený. Pak se ale projevila kvalita útoku favorita.

PSG začalo nejlépe možně, týmovou kombinaci zakončil ve třetí minutě střelou k zadní tyči Korejec Lee Kang-In. Poté favorit trochu zalezl, první komplikace pro něj přišly ve 20. minutě, kdy musel střídat zraněný Goncalo Ramos.

Jeho náhradník se málem hned uvedl gólem, hlavou ale ve 24. minutě poslal balón pouze do břevna. I domácí udeřili z první větší šance, zásah Abdoulayeho Toureho však nemohl platit kvůli ofsajdu.

Le Havre přesto v závěru první půle převzalo iniciativu, střelu Antoina Joujoua ale defenziva Paříže zastavila. Na druhé straně v dobré pozici selhal Marco Asensio, když poslal míč pouze doprostřed brány.

Poslední šanci první půle měl teprve šestnáctiletý křídelník hostí Ibrahim Mbaye, nicméně neuspěl a do kabin se šlo za stavu 0:1. Ihned po výměně stran outsider dokázal vyrovnat, když se prosadil Gautier Lloris.

A v 54. minutě domácí dokonce vedli, gól Josua Casimira však hlavní sudí po zásahu VAR odvolal kvůli ruce. Následovaly dvě šance Paříže v rychlém sledu, tu první poslal do břevna střelec úvodní branky Lee.

Minutku poté měl gól na noze Asensio, brankář domácích se však blýskl skvělým zákrokem. Poté se Le Havre dařilo držet velkého favorita na uzdě, v 85. minutě ale hlavou udeřil Ousmane Dembélé a uklidnil nervózní hosty.

A pouhou minutu poté přidal třetí gól favorita Bradley Barcola. V nastavení pak z penalty unaveného soupeře dodělal Kolo Muani a Paříž na úvod ročníku vykoupila sympaticky hrající Le Havre výsledkem 4:1.

Zdroj: Ligue 1