První půle byla fajn, nevím co se potom stalo, říká Bačkovský ke kolapsu Liberce. Na Baníku Severočechy vycvičil démon s brazilským pasem

Zcela odlišné představení předvedli v prvním a druhém dějství hráči Slovanu Liberec, který nakonec podlehl Baníku Ostrava 2:0. Nevím, co se stalo ve druhé půli, první půle byla fajn, řekl k tomu po zápase gólman hostí Bačkovský. Výhru Slezanů zajistil démon s brazilským pasem.

• Baník Ostrava porazil v šestém ligovém kole Slovan Liberec 2:0
  • Slezané hráli skvěle ve druhé půli, gól a asistenci měl Ewerton
  • Zápas okomentoval brankář Slovanu Hugo Jan Bačkovský

První šanci zápasu měl sice hostující Hlavatý, ale jeho rána pouze orazítkovala Markovičovu tyč. Ve druhém dějství ale hráči Slovanu úplně „odešli“ ze hřiště a především potom začal řádit slezský driblér a nejlepší hráč utkání Ewerton.

Hned na začátku druhého poločasu krásně vyzval ke skórování Prekopa, aby v 54. minutě sám upravil na konečných 2:0. A to mohl bývalý hráč Mladé Boleslavi či Slavie ještě zužitkovat další šance, ale už nebyl tak efektivní.

Druhou ligovou nulu v novém ročníku si tak nepřipsal brankář Severočechů Hugo Jan Bačkovský. Odchovanec pražské Sparty byl asi nejlepším hráčem hostujícího celku, ale defenzivní kolegové mu příliš nepomohli.

První půle byla fajn, druhou rozhodl Ewerton

„Myslím, že první půle byla fajn. Pak nevím, co se stalo, ale do druhé půle jsme vstoupili hodně špatně. Měl jsem úplné Déjà vu ze zápasu se Spartou, kde první poločas nebyl špatný. Prvních pět minut druhé půle zlomilo celé utkání,“ řekl Bačkovský pro klubový web.

Slovan, na který je po příchodu nového majitele upřena velká pozornost, tak zatím získal v šesti zápasech pouhých sedm bodů a je na devátém místě tabulky. Po celé řadě letních příchodů se tým Radoslava Kováče musí ještě sehrát.

„Média nás vidí v tabulce hodně vysoko, my samozřejmě chceme hrát co nejlépe. Máme nějaké cíle, nějaké vyhlídky. Před zápasem jsme si říkali, že jestli chceme být nahoře, tak tyto zápasy musíme zvládat. Uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal Bačkovský.

Další příležitost získat ligové body má Slovan v neděli 1. září, ale bude to další velká zkouška. Do severočeské metropole totiž dorazí silná a ve formě hrající Viktoria Plzeň. Baník hraje už ve středu dohrávku v Karviné.

Zdroj: Slovan Liberec, O2 TV Sport