První gól za reprezentaci? Piloval jsem to se snoubenkou, řekl Jurásek po zápase s Maltou. Co ho v nominaci překvapilo?

Odehrál 63 minut, byl u vysoké výhry, ale hlavně vstřelil svůj první gól v dresu národního týmu. David Jurásek nejprve v prvním přípravném duelu na letošní EURO nemohl najít recept na obranu Malty, nakonec se ale přece jen prosadil. Jak páteční zápas v rakouském Grödigu zhodnotil?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

David Jurásek v mnoha segmentech prvního poločasu jako by se pořádně nedostal do zápasu. U míčů byl později než obvykle, nedařily se mu ani samotné centry, respektive se k nim vůbec nedostal.

Postupem času však obrana Malty povolila a nakonec se i tento obránce Hoffenheimu gólově prosadil. Pro Juráska to byl už osmý start v národním týmu, až proti pátečnímu soupeři si každopádně připsal první branku v reprezentačním dresu.

Nutno dodat, v rámci nominace na EURO 2024 v Německu je Jurásek nečekaně jediným levým krajním obráncem. Žádného jiného trenér národního týmu Ivan Hašek nepovolal. I proto byl jedním z cílů prvního přípravného duelu nezranit se.

„Byl jsem trochu překvapený. Ale zároveň jsem to bral pozitivně, že trenér ve mě věří. Takže to se vidí hezky,“ řekl Jurásek v rozhovoru po zápase.

Kromě něj se z první branky v reprezentačním dresu radovali také Ondřej Lingr a Matěj Jurásek. Staršímu z bratří Jurásků k premiérové trefě prý pomohla také snoubenka, jak zápas s Maltou zhodnotil?

První gól za reprezentaci? Piloval jsem to se snoubenkou, řekl Jurásek

„Zápas dopadl tak, jak jsme si představovali. Chtěli jsme vyhrát. Bylo to těžké utkání, protože jsme v tréninkovém cyklu a ani počasí nebylo úplně příjemné. Ale dopadlo to dobře a vyzkoušeli jsme si věci, které jsme chtěli. Takže můžeme být spokojeni,“ prohlásil Jurásek.

K prvnímu gólu mu prý pomohla snoubenka. Jurásek se ve 47. minutě dostal na levé straně k odraženému míči a technickou střelou pravačkou k zadní tyči zvýšil na 3:0. Tedy přesně tak, jak to trénoval.

„Překvapený jsem nebyl, protože jsem to teď piloval se snoubenkou. Takže jsem si věřil a dopadlo to přesně podle představ. Chodil jsem s ní na hřiště. Házela mi balony a já jsem střílel. V bráně nebyla, teď už moc nemůže chytat. Gól je super vzpomínka, doufám, že na něj navážu dalšími,“ uvedl také Jurásek.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, X