Propadák v Gruzii. Souček a spol. vyfasovali debakl 4:1, krásně se trefil Kalvach

Fotbalová reprezentace České republiky se v sobotu představila na stadionu v Tbilisi na gruzínské půdě. V rámci Ligy národů se utkala s Gruzií, na kterou nedokázala vyzrát na letním mistrovství Evropy. Tentokráte chtěli Souček a spol. dojít pro tři body.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Liga národů je zpět
  • Výběr Ivana Haška se ukázal v Gruzii
  • Chtěl napravit remízu z Eura

Reprezentace České republiky se v sobotu večer ukázala v Tbilisi. S Gruzií se nedávno utkala. Na německé půdě v Hamburku v rámci letního Eura uhrála pouze remízu 1:1. Svěřenci Ivana Haška přitom byli celý zápas lepší.

Hlavním hrdinou zápasu se tehdy stal gólman Giorgi Mamardashvili, který předvedl hned několik skvělých zákroků. Šance, které si Souček a spol. vytvořily, tedy zpravidla troskotaly na jeho kvalitách. Nutno pak zmínit, že Mamardashvili se řadil mezi nejlepší brankáře šampionátu.

Každopádně, na výkonu z Německa chtěla česká reprezentace stavět. Vyjma výsledku a neefektivitě panovala s předváděnou hrou spokojenost.

Do Gruzie navíc dle slov Součka i Haška přijel český výběr s jasným cílem. Napodobit zmíněný výkon, proměnit šance a získat tři body. Nepovedlo se však ani jedno.

Česká reprezentace v Gruzii padla

Jestliže po výkonu proti Gruzii na Euru mohla panovat spokojenost alespoň s předváděnou hrou, když už ne s výsledkem, tak po sobotním duelu nemůže panovat spokojenost vůbec s ničím.

Už v první půli byli Gruzínci lepší. Sice nedrželi míč na svých kopačkách většinu času, nicméně ve všem ostatním měli mírně navrch. Navíc se po faulu Ladislava Krejčího dočkali penalty, kterou proměnila největší hvězda domácích Khvicha Kvaratskhelia.

Do druhé půle poslal Ivan Hašek dva nové hráče. To ale k ničemu nepomohlo a domácí začali být ještě lepší a dominantnější. Už v 53. minutě zvýšil po samostatném úniku přes půl hřiště Giorgi Chakvetadze na 2:0.

O deset minut později si připsal gól Georges Mikautadze, jenž zvýšil už na 3:0. Aby toho nebylo málo, tak jen tři minuty poté Giorgi Kochorashvili zvýšil už na 4:0.

V 80. minutě se alespoň o čestný zásah postaral nádhernou ránou Lukáš Kalvach, jenž snížil na 4:1. To však bylo víceméně to jediné, co se dalo na výkonu české reprezentace chválit.