Premier League

Prohraný titul? Guardiolův Manchester City musí skousnout další porážku!

Bylo jasné, že v Leicesteru nečeká Citizens lehký zápas. Každý se chce proti nim vytáhnout, každý má o motivaci navíc. Domácí se navíc viditelně semkli, aby podrželi trenéra Puela ve funkci po špatných výsledcích Leicesteru. A tak se událo další překvapení – Citizens podruhé v řadě prohráli!

Guardiola nechtěl ponechat nic náhodě. Do základní sestavy tak „popostrčil“ Kevina de Bruyneho, který se po zranění vrátil ve skvělé formě, nechyběl ani Agüero či Raheem Sterling. Podstatně levnější sestava hráčů Leicesteru se jim ale více než vyrovnala.

První změnu skóre zaznamenalo osazenstvo King Power Stadium ve 14. minutě. Míč se po ose Laporte-Agüero dostal k Bernardu Silvovi, který si zaběhl za obranu, a ten tváří tvář Schmeichelovi nezaváhal a technickou střelou ho překonal – 0:1.

Hned o pět minut později však bylo vyrovnáno! Jamie Vardy si na levém křídle převzal balón, rozhlédl se, komu by mohl přihrát, a všiml si na vzdáleném konci vápna nabíhajícího Albrightona. Fabian Delph zaspal, nechal Vardyho centr, aby si našel svého adresáta, a Albrighton jej hlavou do protipohybu Edersona uklidil k tyči – 1:1.

A šance nadále přibývaly. Ještě do poločasu měl na kopačce gól Agüero, ale to by nesměl po přihrávce Saného míč napálit až do poslední řady. Na druhé straně zahodil obrovskou šanci Vardy, ale z malého vápna střílel pouze do připraveného Edersona.

Rozhřešení přinesla až 81. minuta. Po rohovém kopu, který zahrával střelec Leicesteru Albrighton, se odražený míč odvrácený Saném dostal k nohám pravého beka Pereiry. Ten natáhl ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Hosté takový vývoj nečekali, začali být podráždění a frustrovaní. A tak místo aby se dočkali vyrovnání, dočkali se akorát vyloučení, byť možná trochu přísného. Delph při odkopu míče zasáhl kolíky své kopačky zezadu do nohy soupeře a musel putovat předčasně do sprch.

Manchester City až do prosince neprohrál a byl na špičce tabulky, v posledním měsíci v roce si však připisuje již třetí ligovou porážku a propadá se na třetí pozici za vedoucí Liverpool a Tottenham. Titul se jim viditelně vzdaluje.