Prohra proti Portugalsku? Nebyl to ideální výkon, musíme se zlepšit. Byl jsem naštvaný, řekl po úvodním duelu na Euru trenér Hašek

Česká fotbalová reprezentace se v úterý večer na stadionu v Lipsku v rámci prvního kola skupinové fáze utkala s Portugalskem. Úvodní duel skupiny F ale bohužel nezvládla podle představ a prohrála 1:2. Jak úterní vystoupení svých svěřenců okomentoval trenér Ivan Hašek?

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nebyl to zrovna ideální večer pro tuhle partu. Češi na úvod skupiny F podlehli portugalskému reprezentačnímu výběru 1:2, přičemž byli po většinu zápasu horším týmem.

Byli to totiž právě Portugalci, kteří zejména v prvním poločase dobývali bránu Jindřicha Staňka, leč naštěstí pro české fanoušky neúspěšně. O jejich dominanci nicméně svědčí také statistiky z první půle – 73% držení míče nebo devět vyprodukovaných střeleckých pokusů oproti pouze jedné střele českého týmu.

Pro Portugalce hrálo vše – pohyb, odražené míče i celková aktivita a technická vyspělost. Nebezpečný průnik po levé straně měl Rafael Leão, do dvou větších šancí se dostal i Cristiano Ronaldo.

Góly začaly padat až po změně stran. Po poměrně mdlém výkonu se ale čeští fotbalisté dostali do vedení, když po skvělé střele nečekaně udeřil Lukáš Provod.

Jenže stav 1:0 pro české barvy nevydržel dlouho. O sedm minut později si smolný vlastní gól vstřelil jinak skvěle hrající Robin Hranáč. Do vedení Portugalce v 87. minutě poslal Diogo Jota, sudí ale tuto branku následně neuznal kvůli ofsajdu.

A tak až v nastaveném čase druhé půle rozhodl o vítězství Portugalska Francisco Conceicao. Nutno dodat, že i tento gól padl po smolném odrazu na mokrém trávníku. Výsledek ovšem je takový, že Češi na úvod skupiny F padli s Portugalskem 1:2.

Byl jsem naštvaný, řekl po zápase Hašek

Úvodní měření sil ve skupině F pochopitelně zhodnotil kouč české reprezentace Ivan Hašek. Ten přiznal, že jsou z výsledku všichni zklamaní, především z gólu z nastaveného času. Podle každopádně Češi nepodali ideální výkon a musí se zlepšit.

„Dostali jsme se do hluboké defenzivy, nepodrželi jsme míč. V první půli to nebyl vůbec dobrý výkon, v druhé půli už to mělo docela grády. Musím přiznat, že Portugalci byli lepší a vyhráli zaslouženě,“ řekl Hašek na tiskové konferenci po zápase.

„Když to řeknu slušně, tak jsem byl naštvaný. Moc. Kvůli tomu, že zápas nedotáhneme s jedním z nejlepších týmů světa aspoň k té remíze, když už to bylo 1:1 v devadesáté minutě. Je to strašná škoda. Na druhou stranu si myslím, že jsme to Portugalcům hodně ztížili a že jsou rádi, že nás mají za sebou. Bohužel ale bez bodů pro nás,“ dodal kouč národního týmu.

Zdroj: EURO 2024, Fotbal.cz