Příprava TELH: Přestřelka v Boleslavi, půst v Plzni. Vítkovice znovu vítězně

Letní úterní odpoledne patřilo konečně po delší době taky hokeji. Hned devět celků rozehrálo své přípravné zápasy, pro většinu to bylo vůbec první utkání v této sezoně. Zatímco v Mladé Boleslavi viděli diváci gólové hody, v Plzni si museli počkat až na nájezdy. Nabízíme souhrn úterních zápasů.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

• Extraligové kluby naplno rozjely letní přípravu
  • Vítkovice zaznamenaly ve Švýcarsku už druhou výhru
  • Mistři z Třince odstartovali přípravu klasicky s Frýdkem-Místkem

Stejně jako ve čtvrtek proti Sokolovu, také proti Litvínovu museli karlovarští Energetici až do samostatných nájezdů. A podruhé také v rámci letošní přípravy na extraligu podlehli. Litvínov si naopak hned v prvním duelu sezony připisuje výhru. To i přesto, že Verva ztratila v utkání vedení 2:0.

Energie KV – Verva Litvínov
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 – 0:2)
Branky: 40 Salsten, 57 Jaks – 20 Čajkovič, 28 Pekař, rozhodující nájezd Pekař.

V Mladé Boleslavi nebylo o branky nouze. Už v první třetině jich viděli diváci pět. Druhá třetina sice branku nepřinesla, ale ta třetí jich nabídla pro změnu hned šest. Boleslav musela ve třetí třetině utkání otáčet. I díky dvěma zásahům Aleksise Rekonena nakonec zvítězila 7:4.

Mladá Boleslav – Stadion Litoměřice
7:4 (3:2, 0:0, 4:2)
Branky: 5 Doležal, 17 Křepelka, 17 Pavlík, 47 Závora (z přesilovky), 49 Rekonen, 51 Rekonen, 60 Lintuniemi (v oslabení, do prázdné branky) – 12 Kuťak (z přesilovky), 12 Tecl, 43 Bernovský (z přesilovky), 46 Plos.

Hradečtí šli do zápasu proti maďarskému celku jako favorité, ale svou roli dokázali naplnit až ve druhé dvacetiminutovce, kterou vyhráli 5:1. Jediným dvougólovým střelcem se stal Patrik Miškář, jenž se trefil jak v oslabení, tak v přesilovce.

Mountfield HK – Fehervar AV19
6:1 (0:0, 5:1, 1:0)
Branky: 21 Chalupa, 24 Miškář, 27 Moravec, 33 McCormack, 36 Miškář, 50 Pavlík – 23 Terbocs.

Slovenský celek si v úterním odpoledni vyšlápl na extraligový celek. Hanáci sice dokázali díky Martinu Kohoutovi a Petru Fridrichovi dorovnat ve druhé třetině dvoubrankovou ztrátu, v poslední třetině už ale dávala góly jen Bratislava. Samuel Takáč pečetil vteřinu před koncem vítězství trefou do odkryté klece.

Slovan Bratislava – HC Olomouc
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 15 Bjalončík, 25 Murphy, 43 Dudáš, 60 Takáč (do prázdné branky) – 27 Kohout, 39 Fridrich.

Oceláři nastoupili proti partnerskému týmu z Frýdku-Místku i se svými čerstvými posilami v útoku, přičemž se obě dokázaly prosadit. Jak Michal Teplý, tak Justin Addamo si připsali trefu hned v prvním zápase ve svém novém klubu. Oceláři svou povinnost proti prvoligovému celku zvládli, když zvítězili 4:2.

Frýdek Místek – Oceláři Třinec
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 6 Veselý, 47 Macháček – 10 Kurovský, 17 Teplý, 52 Hudáček (v oslabení), 52 Addamo.

Plzeň na úvod přípravy porazila favorizovanou Spartu, avšak gólů si diváci příliš neužili. Museli si počkat až do samostatných nájezdů. Za svou vytrvalost si ale mohli nakonec užit hubené vítězství. Sparta odehrála už třetí přípravný zápas, avšak vůbec poprvé nenašla na brankáře soupeře recept. Zároveň si připsala první porážku.

Škoda Plzeň – Sparta Praha
1:0n (0:0, 0:0, 0:0 – 2:1)
Branky: rozhodující nájezd Hauser.

Vítkovičtí hokejisté nastoupili na turnaji ve švýcarském Vallée de Joux ke druhému utkání a podruhé dokázali zvítězit. Tentokrát si vyšlápli na Fribourg poměrem 6:2. V pátek Vítkovice zakončí své vystoupení ve Švýcarsku proti Ženevě.

Fribourg-Gottéron – Vítkovice Ridera
2:6 (2:3, 0:2, 0:1)
Branky: 10 Wallmark, 18 De La Rose – 9 Bukarts Ro. (z přesilovky), 12 Košťálek, 19 Bukarts Ri., 21 Yetman, 21 Barinka, 56 Mikuš.

Další zápasy extraligových celků jsou na programu také ve středu a ve čtvrtek. Středeční program bude poněkud skromnější, na scénu vyjedou pouze hokejisté Karlových Varů, kteří vyzvou univerzitní americký celek Cornell Big Red. Ve čtvrtek pak půjde do hry dalších osm celků.