Příprava TELH: Oceláři vítězí v přestřelce, Pardubice těsně zdolaly Žilinu

Hned jedenáct týmů z Tipsport Extraligy si ve čtvrtek střihlo další porci přípravných zápasů před nadcházející sezonou. Z běžných hokejových výsledků vyniká především utkání mezi Třincem a Slovanem Bratislava, které skončilo 8:4 pro Oceláře. Sparta a Dynamo zase přidaly výhry na neutrální půdě.

• Litvínov podruhé za sebou vyhrál proti Liberci
  • V utkání Třinec – Bratislava padly dva hattricky a celkem 12 gólů
  • Kladno v přípravě poprvé vyhrálo po šedesáti minutách hry
  • Za Pardubice poprvé nastoupil Roman Červenka

Liberec vyzval litvínovskou Vervu už podruhé během několika dní. Podruhé, ale zároveň marně hledal cestu k vítězství. Po první třetině Bílí Tygři vedli po trefách Lantošiho a Budíka 2:1. Utkání ale ztratili ve třetí třetině, kde Litvínov otočil skóre a vyhrál 3:2. Dvě branky Chemiků zaznamenal Matúš Sukeľ.

Bílí Tygři Liberec – Verva Litvínov
2:3 (2:1, 0:0, 0,2)
Branky: 5. Lantoši (z přesilovky), 13. Budík – 6. Sukeľ (z přesilovky), 43. Sukeľ, 53. Hlava (z přesilovky)

V úterním odpoledni se spolu střetli také Mountfield a Mladá Boleslav. Poměrně vyrovnaný průběh prvních dvou třetin rozlouskli ve třetí části hokejisté Mladé Boleslavi. V rozmezí dvou a půl minut zasadili Hradci dva údery, na které už soupeř nenašel odpověď. Dvě branky zaznamenal v utkání Filip Pavlík, který se v létě přesunul do Mladé Boleslavi právě z Hradce Králové.

Mountfield HK – Mladá Boleslav
2:3 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 9. Batna, 34. Pokorný – 7. Pavlík, 31. Dvořáček, 52. Hradec, 54. Pavlík

V západočeském derby mezi Plzní a Karlovými Vary museli fanoušci čekat na první branku až téměř do poloviny zápasu, když otevřel skóre domácí útočník Adrian Holešinský. V nejvýživnější třetí třetině však zasadila Energie svému soupeři tři direkty, díky kterým stanovila konečné skóre 4:2. Tomáš Redlich pečetil výhru Karlových Varů gólem do odkryté klece.

Škoda Plzeň – Energie KV
2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 30. Holešinský, 50. Urban – 37. Kružík, 43. Šír, 56. Čichař, 59. Redlich (do prázdné branky)

V Třinci padly dva hattricky

Třinečtí hokejisté vyzvali bratislavský Slovan a nutno říct, že se fanoušci při své první letošní návštěvě ve WERK ARÉNĚ nenudili. Oceláři řídili přestřelku ve stylu povolit – přitáhnout. Když se soupeř začal ve skóre dotahovat, zkrátka zabrali. Nakonec byl z toho divoký výsledek 8:2 a hattrick pro třineckého Patrika Hrehorčáka. Stejný počin zaznamenal na straně Slovanu kanadský útočník Mitchell Hoelscher.

Oceláři Třinec – Slovan Bratislava
8:4 (2:2, 3:0, 3:2)
Branky: 2. Hrehorčák, 17. Daňo, 24. Hrehorčák, 27. Kurovský, 29. Daňo, 51. Kurovský, 54. Hrehorčák, 58. Haas – 9. Hoelscher, 12. Hoelscher, 41. Pecararo, 44. Hoelscher

Kladno si připisuje v přípravě už druhou výhru, ale teprve první po šedesáti minutách hry. Základ svého vítězství proti kanadskému univerzitnímu týmu položili kladenští hokejisté v samotném začátku zápasu, kdy vedli po brankách Filipa a Bláhy 2:0. Do konce zápasu pak už Rytíři hlídali svůj náskok. Bláha pak v závěru ještě trefil prázdnou branku. Jaromír Jágr do zápasu nezasáhl.

Rytíři Kladno – McGill Redbirds
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Filip, 7. Bláha, 27. Nemčík, 58. Bláha (do prázdné branky) – 20. Dumont

Také po pátém přípravném zápase platí, že Sparta zatím nedostala v utkání více než jednu branku. Tentokrát to bylo proti Českým Budějovicím dokonce s nulou, přičemž všechny tři branky vtěsnali Pražané do poslední třetiny. Utkání se hrálo na neutrální půdě v Milevsku.

Sparta Praha – Motor ČB
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 41. Vitouch (v oslavení), 45. Kousal, 57. Krejčík

Pardubičtí hokejisté se i s Romanem Červenkou v sestavě proti slovenskému celku poměrně nadřeli. Přitom už po čtrnácti vteřinách vedli zásluhou Lukáše Sedláka 1:0. Výhru Dynama nakonec zajistil ve třetí třetině Tomáš Vondráček. Utkání se odehrálo na neutrální půdě v České Třebové

Vlci Žilina – Dynamo Pardubice
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Koyš, 24. Kolenič – 1. Sedlák, 31. Smejkal, 46. Vondráček

Ve středu si dají extraligové týmy od zápasů. Další porce přípravných utkání je však na programu už ve čtvrtek.