Při vítězných nájezdech s Finskem dali čeští hokejisté vzpomenout na zlaté Nagano

Česká hokejová reprezentace na úvod Mistrovství světa 2024 porazila Finsko 1:0 po samostatných nájezdech. Vítěznou střelu předvedl Ondřej Kaše a Češi si připsali první dva body do tabulky. Celý tým při každém nájezdu stál a držel se kolem ramen, čímž potěšil všechny fanoušky, kteří zavzpomínali na olympiádu v Naganu.

Česká podpora dotlačila Čechy ke dvěma bodům

Češi vstoupili do utkání s Finskem velmi aktivně, ale skvěle chytajícího Harriho Säteriho za celých 60 minut hry nepřekonali. V prodloužení se úspěšný střelec hledal také marně, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Zde se hned při prvním pokusu prosadil Ondřej Kaše a ve čtvrté jízdě vítězství potvrdil kapitán Roman Červenka. Nutno podotknout, že velkou zásluhu na celkovém vítězství má i brankář Lukáš Dostál, jenž si připsal první čisté konto v národním týmu.

Při samostatných nájezdech naplněná hala podporovala české hokejisty stejně jako po celou dobu utkání. Ti se přidali k podpoře odvážlivců, kteří jeli nájezdy, tím, že se chytli kolem ramen.

Tohoto gesta si všimli také fanoušci, jež to nemohli nechat bez odezvy. Většina zavzpomínala na nájezdy v semifinále Olympijských her 1998 v Naganu, kde se Češi také drželi kolem ramen. Následovalo vítězství proti Kanadě stejně jako naposledy proti Finsku.

Dva body jsou důležité, ale stále chybí střelci

Vítězství proti Finsku po nájezdech je sice důležité, ale remíza 0:0 po 65 minutách na druhou stranu znamená velké zamyšlení. Už na posledním přípravném turnaji před MS, který se konal v Brně, Češi vstřelili během tří zápasů pouhé dva góly.

Bídné zakončování pokračovalo i v úvodním duelu mistrovství, a tak je třeba se zamyslet, jak úspěšnost střelby změnit. Trenér Radim Rulík několik dobrých střelců odmítl a nominoval jiné hráče, jimž se dle očividných statistik nedaří.

Spoléhat se na to, že Boston Bruins či Carolina Hurricanes vypadnout z play off NHL a útočníci David Pastrňák s Martinem Nečasem se k reprezentaci připojí a stanou se hned hrdiny, není nejlepším řešením. Podle výsledků 0:3 z pohledu Caroliny a 1:2 z pohledu Bostonu na zápasy se však nejedná o nereálné řešení.

Zdroj: IIHF, X