Premier League

Premier League summary 1: Jak probíhalo 11. kolo Premier League?

Manchester United zdolal 2:1 Bournemouth, Leicester dokázal vyhrát na půdě Cardiffu, zápas mezi Arsenalem a Liverpoolem skončil remízou 1:1, úřadující mistr Manchester City rozstřílel Southampton a Chelsea porazila 3:1 Crystal Palace.

Bournemouth 1-2 Manchester United
V úvodu zápasu byl domácí celek lepší a po zásluze se dostal v 11. minutě do vedení gólem Wilsona. Ve druhé části prvního poločasu hráli lépe zase hráči Manchesteru United a po nahrávce Sáncheze vyrovnal ve 35. minutě Anthony Martial.

Ve druhém poločasu už měli více šancí hráči The Red Devils, ale rozhodující gól vstřelil Marcus Rashford až v 92. minutě. Díky vítězství se Rudí ďáblové posunuli na sedmou příčku a jsou pouze o skóre právě za šestým Bournemouthem.

Cardiff 0-1 Leicester
Cardiff doma nestačil na Leicester a prohrál 1:0. Po tragické smrti majitele Leicesteru se měl zápas odložit, ale klub i hráči chtěli zápas odehrát. V utkání byli lepší hosté a zásluhou Demaraie Graye vyhráli. Lišky jsou na desáté pozici a na šestou místo ztrácí pouze čtyři body. Cardiff se nachází v sestupovém pásmu na osmnácté pozici a pokud se chtějí zachránit, tak by měli sbírat více bodů.

Arsenal 1-1 Liverpool
Ve šlágru kola se utkal Arsenal s Liverpoolem a hned od začátku se hrálo ve velkém tempu. První šance přišla už ve čtvrté minutě, ale Lacazette nevyzrál na brankáře Alissona. Do šancí se dostal i Liverpool, v 19. minutě dal dokonce gól, ale kvůli údajnému ofsajdu gól neplatil (situace byla opravdu hraniční), a tak první poločas skončil za stavu 0:0.

Ve druhém poločasu se dostal do vedení tým Jurgena Kloppa, když se v 61. minutě prosadil James Milner. Kanonýři se po inkasovaném gólu nesložili a v 82. minutě se dočkali vyrovnání díky Lacazettemu. Dalšího gólu už jsme se nedočkali, a tak si oba týmy připsali jeden bod.

Manchester City 6-1 Southampton
Domácí tým se dostal do vedení už v 6. minutě po vlastním gólu Hoedta. V prvním poločasu domácí skórovali ještě třikrát, ale také jednou inkasovali, a to z pokutového kopu. Manchester City potvrdil roli favorita a ve druhém poločasu přidal další dva góly. Díky vítězství se Citizens dostali znovu do čela Premier League. Po jedenácti kolech mají skóre 33:4, i to svědčí o síle týmu.

Chelsea 3-1 Crystal Palace.
Od začátku utkání byl domácí celek lepší a ve 32. minutě poslal Chelsea do vedení po nahrávce Pedra Alváro Morata. Ve druhé půli dokázal srovnat Townsend a hosté mohli pomýšlet na body, protože po inkasovaném gólu byl tým trenéra Sarriho zaskočený. Vše se změnilo s příchodem Edena Hazarda v 64. minutě. Už v 65. minutě měl na svém kontě Hazard asistenci a Morata si připsal druhý gól v zápasu. Konečnou podobu výsledku dal Pedro a Chelsea se mohla těšit z vítězství 3:1.