Bundesliga

Přehlídka gólů v Allianz Aréně v šlágru dne! Zápas o titul mezi Bayernem a Leverkusenem skončil remízou

Poslední zápas sobotního programu nám nabídnul ten největší zápas možná vůbec celé sezóny Allianz Aréna totiž hostila Leverkusen. Bayern Mnichov vs. Bayern Leverkusen, zápas, který klidně mohl rozhodnout o titulu. Skóre otevřel Robert Andrich a poslal Werkself do vedení, 8 minut poté odpověděl krásnou střelou Pavlović. Rozhodnout mohl Gnabry a měl obrovskou smůlu protože trefil z hlavičky tyčku a při dorážce nastřelil břevno.

• Krásné branky Andricha a Pavloviće
  • Zápas skončil remízou 1:1
  • Pozice obou týmů v tabulce

Možná zápas o titul mezi Bayernem Mnichov a německým mistrem byl dnes hlavním fotbalovým světovým tématem. Leverkusen se potřeboval dotáhnout na aktuálního lídra tabulky, nímž je právě Bayern. To se mu ale nepodařilo, protože na venkovní půdě remizoval 1:1.

Allianz Aréna měla na co koukat

Ve 31. minutě Robert Andrich dostal možnost vystřelit po odraženém rohu a přihrávce Granita Xhaky. Jeho střelu umístil do levého dolního rohu a Neuer na ní neměl šanci dosáhnout. Die Roten měli tedy velký problém.

Naštěstí se na hřišti objevil Aleksandar Pavlović, který si zpracoval hrudníkem odražený balón a z voleje vypálil a krásně zavěsil do pravé šibenice. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu a celé utkání bylo otevřené.

Druhý poločas patřil spíše domácím, klidně se dá říci, že dominovali po celou dobu. Obrovskou šanci měl Serge Gnabry, který už překonal Hrádeckého, ale trefil tyčku. Balón se mu ale vrátil na kopačky a měl k dispozici dorážku. Tu musel vyřešit na sílu, protože neměl jinou možnost ale trefil břevno. On sám nemohl věřit vlastním očím.

Bohužel pro ně se jim nepodařilo obranu hostů prorazit a další branku už nevstřelili. Bayern si dnes zasloužil vyhrát, avšak skvěle bojující Leverkusen z Allianz Arény bere bod, který má možná i cenu vítězství.

Tabulkový přehled

Pro Bayern to tedy znamená, že zůstává v čele tabulky a na Lipsko má náskok 2 body. Remíza jim tabulkově tedy zřejmě vadit nebude, ale pocit toho, že si zasloužili doma po předvedeném výkonu zvítězit a nepovedlo se jim to to asi přebije.

Leverkusen v tuto chvíli drží v tabulce 3. místo a má stejně bodů jako čtvrtý Dortmund. Pro ně to dnes bylo herně velké trápení, ale důležité je, že se jim to podařilo i přes herní převahu soupeře ubránit.

Zdroj: Nova Sport, FC Bayern München, X