Předzvěst mužského derby pražských „S“? Sparťanky uštědřily hráčkám Slavie debakl, vyhrály vysoko 5:1

Už v neděli se Česká republika dočká 312. derby pražských „S“ mezi Slavií a Spartou. Ještě v sobotu se však odehrála jeho ženská obdoba. Souboj dvou nejlepších ženských týmů měl poměrně jasný průběh a kdyby se opakoval podobný scénář v neděli, tak by se fanoušci Sparty rozhodně nezlobili.

• Fanoušci vyhlížejí nedělní derby pražských „S“
  • V sobotu se však střetly ženské týmy Sparty a Slavie
  • Zápas skončil debaklem

Bude se v této sezoně ženské nejvyšší soutěže znovu měnit mistr? Od roku 2021 si Sparta a Slavia pravidelně každý rok mění místo na trůnu. Byly to hráčky sešívaných, kterým se posledně podařilo obhájit titul.

Ten poslední v minulé sezoně získala právě Slavia. Boje těchto dvou týmů o trofej však bývají napínavé a poměrně těsné. Nyní by tomu nemuselo být jinak. Do sobotního derby vstupovaly hráčky obou celků s tím, že vyhrály všech pět dosavadních zápasů.

Sparťanky ale působí v tomto ročníku ženské Fortuna ligy lépe, více dominantně. Ostatně v pěti kolech nastřádaly skóre 27:2, zatímco sešívané fotbalistky měly skóre 18:3.

I kvůli domácímu prostředí byly favoritkami hráčky Sparty. Jenže to mělo háček. Proti Slavii nevyhrály už v osmi zápasech v řadě, naopak hned šestkrát prohrály. Bylo tedy co napravovat.

Ženské derby skončilo debaklem

Poslední vzájemný zápas ženského derby skončil výhrou Slavie 3:1. Hrálo se v květnu, Sparta byla domácí tým. Předešlé dva souboje se hrály na slávistické půdě a pro Letenské nedopadly vůbec dobře, prohrály 4:1 a 4:0.

V této sezoně, jak už bylo zmíněno, působí Sparta o něco lépe než její rival a to se projevilo i v sobotním utkání. Domácí fotbalistky byly většinu zápasu lepší, měly navrch a dokázaly to propsat také na skóre.

Ve 30. minutě se prosadila Franny Černá. Jen o tři minuty později se krásnou trefou do sítě Báry Votíkové blýskla Aneta Polášková. Zbytek první půle další branku nenabídl, nicméně dalších jsme se dočkali ve druhém dějství.

Sparťanky totiž dobře vstoupily do druhé pětačtyřicetiminutovky a již ve 49. minutě vstřelila svůj druhý gól v sezoně obránkyně Michaela Khýrová, která zvýšila na 3:0. O šest minut později bylo pro Slavii ještě hůře, když se prosadila 22letá záložnice Radka Paulenová.

V 70. minutě vykřesaly sešívané malou dávku naděje, po přihrávce Kateřiny Svitkové skórovala Klára Cvrčková, jenže to bylo vše. Sparta totiž v 74. minutě přidala pátý a poslední hřebíček do slávistické rakve, postarala se o něj Natalie Beckman.

Sparta tak jde do čela s tím, že bude mít tři body náskok a vylepšila si i skóre. Kdyby podobně dopadlo i mužské derby, které bude hostit slávistický Eden, tak by se letenští fanoušci rozhodně nezlobili.

Zdroj: Fortuna liga ženy