Pražská Slavia hraje v Mladé Boleslavi bez Lingra. Do vedení dostal favorita hlavičkující Mojmír Chytil

V Mladé Boleslavi dohrává pražská Slavia během úterního večera šesté kolo Chance Ligy. V základní sestavě týmu Jindřicha Trpišovského nefiguruje navrátilec Ondřej Lingr. První branku vstřelil hlavičkující Mojmír Chytil, sešívaní tak vedou 1:0.

• Pražská Slavia nastoupila do dohrávky šestého kola Chance Ligy v Mladé Boleslavi
  • Vicemistr vrátil do základní sestavy Tomáše Holeše, navrátilec Ondřej Lingr je na lavičce
  • První branku utkání vstřelil Mojmír Chytil

Sešívaní odjeli do Mladé Boleslavi posilněni o řádný odpočinek, který dalo týmu Jindřicha Trpišovského kvůli povodním odložené víkendové ligové kolo. Pražský tým už může navíc využít služeb uzdravených hráčů Holeše, Chytila i Juráska.

První soutěžní minuty navíc mohou zapsat i čerstvé posily červenobílých. Kamerunský wingbek Simion Michez figuroval na začátku utkání na lavičce náhradníků. Stejně na tom byl i navrátilec Ondřej Lingr, o kterém se spekulovalo, že může utkání zahájit v základu.

Ofenzivní univerzál nastoupil v Edenu v sešívaném před více než rokem. Naposledy totiž Lingr za Slavii hrál 10. srpna 2023 ve třetím předkole Evropské ligy s ukrajinským Dniprem. Na hřišti strávil 79 minut a nahradil ho Petr Ševčík.

Pražská Slavia nasadila uzdraveného Tomáše Holeše

Slavia do utkání v Lokotrans Aréně vstupovala jako velký favorit. Však z posledních sedmnácti vzájemných ligových zápasů pouze jednou remizovala, ve zbytku brala všechny body. V případě triumfu se sešívaní mohli v tabulce bodově dotáhnout na první Spartu.

Pouhý jeden obdržený ligový gól hájila obrana, do které se po zranění vrátil Tomáš Holeš. Překonat se jí naopak snažil produktivní útok Středočechů v čele s Vasilem Kušejem, který v tomto ročníku ve všech soutěžích nastoupil do dvanácti duelů s pěknou bilancí 4+6.

Z opatrného úvodu zápasu diváky vytrhl právě Kušej, ale jeho kličkovaná ve velkém vápně vyšla vniveč. Ve 12. minutě se k centru do vápna dostal nejlepší střelec Slavie Malick Diouf, ale jeho pokus adresáta nenašel. Slavia kontrolovala střed hřiště, ale k větší šanci se jí propracovat nevedlo.

Ve 23. minutě poslal do velkého vápna povedený centr Tomáš Holeš a ten dopravil hlavou do sítě Mojmír Chytil – 1:0 pro hosty. Olomoucký odchovanec nastoupil do utkání společně s Tomášem Chorým. Hra na „dvě věže“ se tak kouči Trpišovskému vyplatila.

Zdroj: O2TV Sport