Potupa pro Liberec. Jablonec jej v derby porazil na jeho půdě 5:0 a ze Slovanu vyhozený kouč Kozel si může mnout ruce

Slovan Liberec před touto sezonou zahájil novou éru. Vyměnil majitele, trenéra Luboše Kozla nahradil Radoslav Kováč a nový vlastník Ondřej Kania se zachoval hodně přidrzle, když měl najednou Jablonec přímo u stadionu billboardy dělající reklamu největšímu rivalovi. Právě do Jablonce však zamířil i Kozel, který si v sobotu večer mohl užít pořádnou satisfakci.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA + BONUS 350Kč S KÓDEM BIGPROMOCZ

Dalších 3000 Kč za první vklad

Spustit přenos
  • Liberec v sobotu hostil doma v rámci severočeského derby Jablonec
  • Do utkání šel Slovan v roli favorita
  • Od svého rivala však vyfasoval potupný debakl

Slovan Liberec prošel před novou sezonou mnoha změnami. Mimo to měl také velké ambice a doufal, že i změna trenéra či investice do hráčského kádru pomohou k tomu, aby se mohl co nejrychleji poměřovat s širší špičkou ligy.

Vyhozený kouč Luboš Kozel, kterého nahradil Radoslav Kováč, tedy zamířil k největšímu rivalovi. Posílil Jablonec. Kontroverzní změna se hodně řešila v médiích i mezi fanoušky. Nešlo se divit tomu, že před sobotním derby v rámci 11. kola Chance ligy toužil Kozel po odplatě, aby ukázal, že Ondřej Kania a vedení Slovanu udělali chybu.

Mimo to Jablonec doufal i v to, že se dokáže pomstít za liberecké billboardy umístěné přímo před jeho stadionem. Nicméně do zápasu šel jako favorit Slovan, i když si v soutěži počíná o něco lépe jeho rival.

Roli favorita ovšem Kováčovi svěřenci nepotvrdili. Naopak. Selhali na plné čáře a jeho tým si připsal pořádnou potupu. Naopak Kozel se může radovat. Minimálně prozatím totiž ukázal, že jeho bývalý zaměstnavatel udělal chybu.

Jablonec v Liberci vyhrál vysoko 5:0

Když severočeské derby odstartovalo, očekával se vyrovnaný a pohledný zápas. Pod Ještěd dorazilo něco málo přes 4000 diváků. První půle sice příliš nenadchla, nicméně alespoň jednu branku nabídla. V 17. minutě si připsal vlastní trefu obránce Adam Ševínský.

Do konce prvních 45 minut se již nic vážnějšího nestalo. Jenže pak přišla noční můra pro domácí Liberec. Už ve 49. minutě totiž poslal Jablonec do dvougólového vedení Bienvenue Kanakimana, jenž skóroval v této sezoně potřetí.

Ještě hůře bylo za deset minut. Po asistenci od Kanakimany se totiž prosadil Sebastián Nebyla a připsal si první trefu v tomto ročníku Chance ligy. Slovan se mohl jen modlit, aby nebylo ještě hůř. Jenže bylo. O tři minuty později totiž přidal čtvrtý hřebíček do jeho rakve obránce Jakub Martinec.

V 75. minutě navíc viděl přímou červenou kartu Christian Frýdek, který přitom do utkání naskočil jen šestnáct minut před vyloučením. A aby toho nebylo málo, tak na konečných 5:0 pro Jablonec v nastaveném čase završil skóre Alexis Alegue, který rovněž skóroval letos poprvé.

Zdroj: Chance liga