Portugalsko si poradilo s Polskem a je nadále 100%. Ronaldo vstřelil gól číslo 906

Portugalsko dokázalo zvítězit v Polsku 3:1 a zůstává tak nadále 100%. Zápas se rozhodnul už v prvním poločase, který Portugalci vyhráli 2:0. Ve druhém poločase se sice Poláci snažili se zápasem něco udělat, ale už bylo pozdě. Poslední výhra Polska nad Portugalskem se tak stále datuje do roku 2006.

• Ronaldo vstřelil gól číslo 906 ve své kariéře a opět byl v Lize národů vítězný
  • Polsko čeká na výhru proti Portugalsku od roku 2006
  • Portugalsko je jediným týmem Ligy A, který ještě neztratil ani bod

Úvodní velkou šanci zápasu mělo hostující Portugalsko. Odražená střela se dostala k Ronaldovi, který měl před sebou z velké části prázdnou branku. Jeho střela ale ovšem mířila pouze do horní tyče. Tuto šanci Polsko ještě přežilo.

Ve 26. minutě se však skóre měnilo. Po ose Manchester United – Manchester City vstřelilo Portugalsko úvodní gól. Bruno Fernandes svou hlavičkou našel volného Bernarda Silvu, který se ve vyložené šanci nemýlil.

O 9 minut později se skóre měnilo podruhé. Rafael Leao se odhodlal ke střele a trefil pouze brankovou konstrukci. Od tyče se však míč odrazil opět do před brankového prostoru, kde znovu stál Ronaldo a tentokrát se už nemýlil.

Ve druhé poločase Polsko ožilo, ale tři body bere Portugalsko

Do druhého poločasu Polsko opět nevstoupilo pravou nohou. V 54. minutě byl v hlavní roli opět Ronaldo. Tentokrát se portugalská superhvězda ocitla v roli asistenta a našla Fernandese ve velmi dobré pozici. Záložník Manchesteru United ovšem přestřelil branku o několik metrů.

O minutu později se do své první šance v zápase dostalo i Polsko. Robert Lewandowski byl doposud neviditelný a tentokrát byl v hlavní roli. Kanonýr Barcelony si našel centrovaný míč na úrovni penalty, svou hlavičku ale namířil jen těsně vedle. Diogo Costa tak mohl v brance Portugalská zůstat v klidu.

V 61. minutě měl zahozenou šanci na svědomí opět Fernandes. Ofenzivní záložník se řítil sám na brankáře, ale pouze ho trefil. Lukasz Skorupski tak předvedl fantastický zákrok, který držel polský tým ve hře.

Polský tým se nakonec vytoužené branky dočkal. V rámci 78. minuty vyslal Kacper Urbanski skvělou nahrávku, která našla Piotra Zielinskeho. Od nové sezóny záložník Interu Milan se ve velké šanci zachoval jako zkušený kanonýr a ranou pod břevno snížil na 2:1.

Zápas poznal rozuzlení v 88. minutě. Polský hráč byl poslán k zemi v pokutovém území, ale rozhodčí zůstal klidný. Do protiútoku se tak dostalo Portugalsko a centrovaný míč si do vlastní branky srazil Nicolas Bednarek.

Zdroj: Liga národů UEFA