Poločas naplno, pak údržba. Manchester City v poháru vyřadil Watford

Poměrně s přehledem do dalšího kola. Manchester City i s omlazeným kádrem prošel do druhého kola EFL Cupu, na domácí půdě porazil Watford 2:1. Rozhodnuto bylo po poločase, inkasování přišlo až v závěru.

• Manchester City zatím tuto sezonu neprohrál
  • Citizens udrželi nulu v jediném z minulých šesti zápasů
  • Watford prohrál druhý zápas v řadě

Manchester City šel do vedení z první větší šance utkání, přízemní střelou slavil v páté minutě úspěch Jeremy Doku. A Belgičan byl při chuti i dál, následující možnost ale žlutá defenziva soupeře dokázala zablokovat.

Dobrý start favorita pokračoval dalšími šancemi záložníků. James McAtee nejprve vůbec bránu Watfordu netrefil, Matheus Nunes pár minut nato mířil lépe, ale i jeho ránu poctivě bránící hosté srazili do bezpečí.

Nadále se hrálo vlastně na jednu bránu, sympaticky pálil i Phil Foden, avšak bránu soupeře o kousek minul. A co letělo na bránu, do toho vletěli obětaví obránci Watfordu. Znovu na to doplatil Doku a Foden.

Favorit přesto stihl ještě před poločasem zvýšit náskok, z hranice vápna zamířil k levé tyči aktivní Nunes. Až v úplném závěru měl první pořádnou šanci soupeře Vakoun Bayo, hlavou ale neuspěl.

Po výměně stran se tak pokračovalo za stavu 2:0. A pokračovalo se ve výrazně pomalejším tempu, jedinou pořádnou šanci nevyužil Foden. Na druhé straně zkoušel štěstí Kwadwo Baah, ani jeho pokus se však neujal.

Následovaly přeci jen tři šance favorita, které postupně zahodili Nunes, střídající Savinho a také Nico O’Reilly. A mohlo je to mrzet, protože v 86. minutě vrátil hosty do hry povedenou ranou Tom Ince.

Citizens přesto nezpanikařili, jednu slibnou možnost ještě nevyužil Savinho, Manchester jde přesto po výhře 2:1 dál.

Zdroj: EFL Cup