Poločas hrůzy pro sešívané. Dva neuznané góly a kvalita na straně Lille, Slavia ve Francii prohrála 0:2

Slavia nezvládla úvodní utkání play-off Ligy mistrů, s Lille ve Francii prohrála 0:2. Vstřelila přitom dva góly, které jí ale rozhodčí neuznali. V odvetě za týden tak mají svěřenci Jindřicha Trpišovského co dohánět.

• Slavia se v úterý večer v rámci 4. předkola Ligy mistrů utkala s Lille
  • Sešívaní ve Francii prohráli 0:2, sami však dali dva góly, které jim rozhodčí neuznali
  • Za Lille se trefili Jonathan David a Edon Zhegrova

Lille začalo hodně aktivně, Slavii v podstatě nepouštělo z obranné poloviny. Ke střele se ale dostalo až v osmé minutě, kdy se do vápna dostal Gabriel Gudmundsson. Jeho pokus ale Antonín Kinský vyrazil.

Po deseti minutách se ale hra vyrovnala, Slavii vyšlo několik nákopů za obranu. Na druhé straně pálil nebezpečně z dálky Tiago Santos, před brankářem Slavie ale zasáhl jeden z bránících hráčů a dostal míč na roh.

Ve 28. minutě vyšel na jedničku domácím brejk, zakončení z prvního doteku však nezvládl Kanaďan Jonathan David. Horké minuty ze strany Slavie hasil ve 32. minutě znovu Kinský, následná dorážka šla nad.

A show Kinského pokračovala dalším zákrokem proti pokusu, který z hranice vápna vyslal Edon Zhegrova. Poločas uzavřela první pořádná šance sešívaných, prudká rána Tomáše Chorého prolétla jen těsně vedle zadní tyče.

Slavia v druhém poločase dvakrát inkasovala

Po výměně stran začala Slavia aktivně, z několika příležitostí ale pořádně nezahrozila. Christos Zafeiris trefil prostředek branky, naopak na druhé straně využil jedinečnou možnost útočník David.

V 65. minutě srovnal skóre Igoh Ogbu, hlavní sudí ho ale neuznal kvůli hře rukou. To byla ale ojedinělá možnost, jinak dominovali domácí, kteří přidali v 76. minutě druhý gól. Po parádní individuální akci udeřil Zhegrova.

Na druhé straně podruhé za sebou předčasně slavila Slavia, tentokrát udeřil po ofsajdu Chytil. V závěru ještě z přímého kopu přestřelil bránu Matěj Jurásek, Slavia tak v odvetě bude muset dohánět manko dvou gólů.

Zdroj: Nova Sport 6