Evropská liga

Plzeň zvládla vítězně i odvetu a má jistý evropský podzim. Opět se trefil Vašulín

Plzeň si do domácí odvety třetího předkola Evropské ligy přivezla příznivý náskok v podobě výhry 2:1. Nad Kryvbasem zvítězila i ve čtvrtek večer, když rozhodující trefou navázal na svůj střelecký úspěch z předchozího duelu Daniel Vašulín. Viktoria si tak na podzim určitě zahraje v pohárové Evropě.

• Plzeň šla do odvety v lepší výchozí pozici
  • Po bezbrankovém prvním poločase dal Vašulín v 52. minutě jediný gól zápasu
  • Ve čtvrtém předkole Evropské ligy se Viktoria utká se skotskými Hearts

Viktoria před týdnem do zápasu v Košicích, azylu ukrajinského týmu z města Kryvyj Rih, nevstoupila ideálně, když po dvaceti minutách prohrávala 0:1. Na Aduovu trefu ovšem ve druhém poločase odpověděli Panoš a Vašulín, kteří tak zařídili obrat a vítězství 2:1.

Plzeňskou bránu, kterou opět strážil Marián Tvrdoň, se ve Štruncových sadech poprvé pokusil ohrozit po rohu hlavičkující Romančuk. Ve čtvrté minutě však mířil nepřesně. Domácí si první výraznější šanci vytvořili osm minut poté, kdy po povedené souhře střílel z voleje Vašulín. Proti byl úspěšný soupeřův blok.

O další dvě minuty později měl velké problémy ve vlastním malém vápně brankář Andrij Kliščuk, opět i zásluhou Vašulínova přičinění. Míč nicméně neskončil mezi třemi tyčemi. Gólman z Ukrajiny pak dostal žlutou kartu za protesty.

Balon na svých kopačkách drželi v první půli častěji Západočeši, ale příliš se jim nedařilo prosadit se přes defenzivu Kryvbasu. Ten přes určitou snahu také dlouho moc neohrožoval sokovu svatyni.

Pět minut před přestávkou ovšem Tvrdoň zasahoval proti tvrdé Mykytyšynově ráně zpoza šestnáctky, následná Kuzykova dorážka minula určený cíl. A chvíli nato doletěla do brankářských rukavic střela Adua. V nastavení potom na opačné straně neúspěšně hlavičkoval aktivní Vašulín.

Dvě minuty po pauze vyslal Adu hlavičku z nepříjemného místa, avšak nebyl přesný. Naopak plzeňský fotbalista v 52. minutě hlavou zakončil gólově. Konkrétně se to po Šulcově centru podařilo Danielu Vašulínovi. Tento útočník vzápětí povedeně obešel brankáře, ale z úhlu trefil tyč.

Viktoria dále nepouštěla protivníka do vyložených brankových příležitostí, sama se navíc pokoušela přidat další zásah. S úspěchem se však nesetkala zakončení Červa či Dweha. Celek z východní Evropy se postupně čím dál méně často dostával do útoku a české mužstvo si hlídalo zbylý průběh utkání.

Plzeň tedy má v případě neúspěchu v závěrečném předkole už jistotu účasti v Konferenční lize. O postup do prestižnější Evropské ligy se střetne se skotským týmem Heart of Midlothian.

Zdroj: UEFA, ČT sport