Evropská liga

Plzeň ztratila zápas v Řecku. V poločase vedla 2:0, v závěru utkání dvakrát inkasovala i kvůli vyloučení Dweha

Plzeňská Viktoria byla kousek od výhry, nakonec se ale musí spokojit s remízou. Tým kouče Miroslava Koubka v poločase vedl o dvě branky, avšak vyloučení Sampsona Dweha utkání ovlivnilo a soupeř v závěrečném tlaku dokázal vybojovat remízu. Šance Viktoriánů na postup se tímto výsledkem výrazně snížily.

• Plzeň byla blízko třem bodům, nakonec má pouze jeden
  • PAOK vyrovnal, i když v poločase prohrával o dva góly
  • Šance Viktorie na postup se snížily

Viktoria Plzeň v úvodním utkání ve Frankfurtu prohrávala o dvě branky, v závěru ale zabrala a vyrovnala. Na cenný bod chtěla navázat doma s Ludogorcem a dojít si pro výhru. To se ale nestalo, fanoušci v Doosan Areně gól neviděli a remíza 0:0 více seděla hostům.

Ve třetím utkání si tak Viktoriáni chtěli dojít pro úvodní vítězství, které by jim přineslo mimo jiné i vyšší zisky. Odcestovali nicméně do horkého Řecka, kde narazili na silný PAOK. Přesto cílem nemohla být remíza. A od prvních minut to bylo znát.

Viktoriáni se brzy dostali do vedení, trefa Prince Adua ale kvůli ofsajdovému postavení nemohla být uznána. Poté už se fanoušci českého celku zahrozili, když Sampson Dweh ve vápně stáhl soupeře, navíc už v ten moment měl žlutou kartu.

Situaci řešil VAR, nakonec ale pokutový kop hlavní rozhodčí neodpískal a s tím ani druhou žlutou kartu pro Dweha. Viktoria tak pokračovala za bezgólového stavu a po půlhodině hry se mohla radovat. Po prodloužení Adua se trefil z voleje Milan Havel.

Ten slavil s fanoušky a sám si dlouho nevšiml toho, že asistent sudího zvedl praporek na znamení ofsajdu. Naštěstí pro něj ale video prokázalo, že jeho postavení zakázané nebylo, a hlavní rozhodčí neměl jinou možnost, než branku uznat.

Osm minut poté navíc v podčíslení Viktoriáni vedení navýšili. Po úniku Adua dorazil míč do branky Matěj Vydra. V závěru poločasu se hosté dožadovali po ruce hráče PAOKu penalty, rozhodčí ale tentokrát jejich přání nevyslyšel.

Druhý poločas už hráli spíše domácí, Dweh navíc obdržel druhou žlutou kartu a Plzeň tak musela dohrávat v oslabení. Toho PAOK využil a Tarik Tissoudali snížil na 1:2. Od té doby musela obrana společně s brankářem Viktorie snášet jeden závar za druhým.

Bohužel pro Viktorii ale jeden z nich domácí využili a došli si tak pro remízu 2:2. Bod z venku sice není špatný, vzhledem k postupovým šancím se ale jedná o problém. K jistotě postupu do playoff je potřeba osm bodů, dalších pět se ale snadno sbírat nebude.